AKTUALNOŚCILider poległ w Karczewie
2009-09-26 Mazur Karczew Aktualności

Lider poległ w Karczewie

Po zaciętym spotkaniu lider - KS Piaseczno doznał goryczy porażki. Jego pierwszym pogromcą został nasz zespół, który wygrał 1-0 (0-0)! Gola na wagę 3 punktów strzelił w 27' Kamil Tlaga. Po raz kolejny nasz zespół pokazał, że potrafi grać z wyżej notowanym przeciwnikiem. Oby tak dalej!

Mecz z liderem nasz zespół rozegrał bardo dobrze. W kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi, bo i wynik mógł by być lepszy. Z drugiej strony gościliśmy zespół, który dotychczas pokazał w Karczewie najlepszy styl gry.

W 10' po przepuszczeniu piłki przez Odunkę, z 20 metrów jedyny celny strzał na bramkę w 1.połowie oddał Gromadzki. Na szczęście wprost w Puska. W rewanżu w 11' uderzenie Wrzesińskiego wypiąstkował Osiński. Trzy minuty później powinniśmy jednak prowadzić. Wrzesina jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił właśnie w niego. Akcja meczu miała miejsce w 27'. Z wolnego wrzucał Dąbrowski, a Tlaga strącił piłkę głową do siatki, jak się potem okazało, ustalając wynik spotkania. W 36' po wyprowadzeniu kontry celnie uderzał raz jeszcze Tlaga. W końcówce 1.połowy Wrzesin z bliska nie trafił w bramkę, podobnie jak chwilę potem Odunka.

Po przerwie Mazur cofnął się, długimi fragmentami oddając pole gry gościom, a najbliżej wyrównania był w 61' Papierz, ale uderzył niecelnie. Z tych akcji jednak niewiele wynikało, bo dzisiaj nasza defensywa grała bardzo dobrze. Co więcej jedna z kontr Mazura z 59' powinna być zakończona golem. Piłkę wyłożył Dąbrowski, ale Wrzesiński z 12 metrów spudłował po raz kolejny. Goście próbowali wrzucać piłkę w pole karne Mazura. Szczególnie niebezpiecznie "wkręcał" naszych obrońców Odunka. Akcje te jednak nie miały wykończenia i kończyły się naszymi kontrami. Dwukrotnie szarżował Jakubik, a w 90' strzał Dąbrowskiego z paru metrów zakończył ciekawą naszą akcję.

Ostatecznie Piaseczno po raz pierwszy przegrało w lidze i po raz pierwszy nie strzeliło rywalowi bramki. Nasza gra mogła się podobać. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach Mazur utrzyma ten styl gry, a formacje będą coraz lepiej współpracować.

MAZUR - KS Piaseczno 1-0 (0-0)
Gol: 27.Tlaga (asysta Dąbrowski)