AKTUALNOŚCIPo 33 latach 3-0 w Piasecznie!
2010-11-06 Mazur Karczew Aktualności

Po 33 latach 3-0 w Piasecznie!

Stało się! Po 33.latach wreszcie Mazur zdobył Piaseczno. W strugach deszczu zdemolował w 1.połowie gospodarzy 3-0. Gole strzelili: Michał Trzaskowski (już w 1 minucie debiutancki gol w III Lidze!), Bartosz Jaroń i Hubert Kosim. W 2.połowie wynik się nie zmienił. Dla gospodarzy to pierwsza domowa porażka od września 2009 roku!...

Mecz w Piasecznie odbył się mimo wyjątkowo niesprzyjających warunków. Padający deszcz utrudniał grę, która przypominała mecz na wodzie. Spotkanie szczególnie wraz z rozwojem wypadków obfitowało w kopanie piłki byle do przodu, ale rozpoczęło się dla nas wyśmienicie.

Już bowiem w 15 sekundzie meczu, po raz pierwszy w III Lidze gola dla Mazura zdobył, były piłkarz Piaseczna, nasz wychowanek Michał Trzaskowski. Otrzymał prostopadłą piłkę od Tlagi i nie zmarnował sytuacji sam na sam. W 19' prowadzenie podwyższył Bartosz Jaroń. Z 18 metrów z wolnego uderzał Dąbrowski, bramkarz odbił futbolówkę na bok. Dobitki próbował Kosim, ale kolejny raz bramkarz ją sparował, ale Jaroń trafił już do sieci. Trzeci, decydujący cios karczewianie zadali w 40'. Po dośrodkowaniu bramkarz wybił piłkę, po czym głową wrzucił ją w pole karne Stańczuk, a do sieci skierował Kosim.

Mazur zdominował rywali i zasłużenie wygrał z grającym dzisiaj nieporadnie KP. W 2.połowie deszcz się wzmógł i niewiele ciekawego miało miejsce. Na meczu było jedynie 40 najwytrwalszych kibiców. W 73' wynik mógł podwyższyć, wprowadzony kilka sekund wcześniej, Boniec, ale nie trafił w bramkę. To zwycięstwo ma wyjątkowo słodki smak. Wygraliśmy po raz pierwszy od 1977 roku na tym ciężkim, dosłownie i w przenośni, terenie. Dodatkowo rywale stracili u siebie komplet punktów po raz pierwszy od półtora roku i dodatkowo stracili 3 gole, a przypomnijmy, że do dzisiaj mieli wbitych bramek jedynie 10... brawo Mazur!

KP Piaseczno - MAZUR 0-3 (0-3)
1.Trzaskowski (as.Tlaga),19.Jaroń (as.Kosim), 42.Kosim (as.Stańczuk)