AKTUALNOŚCIWygrane gradobicie przez Mazura
2012-03-31 Mazur Karczew Aktualności

Wygrane gradobicie przez Mazura

Mazur pokonał beniaminka z Warszawy 3-1 (1-0) w meczu rozgrywanym w zimnie, deszczu, gradzie i śniegu. Bramki zdobyli dla Mazura: Rafał Komosa, z karnego Jacek Dąbrowski i po raz pierwszy w naszych barwach Wojciech Wocial. Goście odpowiedzieli trafieniem Lewickiego. Zwycięstwo przypłaciliśmy sporym osłabieniem linii defensywnej..

Mecz rozgrywany w chłodne marcowe popołudnie nie był porywającym widowiskiem. Obfitował w mnóstwo fauli, brutalnych fauli i niedokładności. W pierwszych minutach goście próbowali szczęścia we wrzutkach z wolnych. Nie oddali jednak ani jednego celnego strzału. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 30'. Z rożnego dośrodkował Stańczuk, Tlaga zastawił piłkę i odegrał do Komosy, którego strzał przekroczył linię bramkową. W końcówce tej części gry Centkowski minimalnie chybił z 30-metrowego wolnego, a Konopka w doliczonym czasie uderzył w dogodnej sytuacji "w kosmos".

Po przerwie aura popsuła się jeszcze bardziej. Padał deszcz ze śniegiem, a nawet grad. Goście zaostrzyli grę. W 53' brutalnie sfaulowany został Jagodziński i musiał opuścić plac gry. Jego miejsce zajął Dąbrowski i to on zaliczył kolejną asystę wiosną. W 65' dośrodkował z kornera, a Wocial piękną główką umieścił futbolówkę w bramce. Niestety po kilku minutach Hutnicy zdobyli bramkę kontaktową. Na jeden kontakt zagrał Szczepański z Lewickim i najlepszy strzelec ligi po ziemi trafił do bramki Puska.

W 78' w dogodnej sytuacji do pustej bramki nie trafił Łaski, ale chwilę potem było 3-1. Po faulu na Wocialu sędzia wskazał na wapno. Karnego na bramkę w 82' zamienił Dąbrowski i gra się nieco uspokoiła. Wynik mogli zmienić Gnoiński i Lewicki dla gości, ale spudłowali. Z kolei Żebrowski wymanewrował obrońców, ale strzelił w światło bramki za lekko i wynik nie uległ już zmianie.

Po wygranej z Hutnikiem awansowaliśmy na 10.miejsce. Niestety wobec kontuzji Jagodzińskiego (3 tygodnie pauzy minimum) do meczu z Wartą przystąpimy z mocno przetrzebioną formacją obronną.

MAZUR - Hutnik Warszawa 3-1 (1-0)
Gole: 30.Komosa (as.Tlaga), 65.Wocial (Dąbrowski), 82.Dąbrowski (k) (Wocial) - 71.Lewicki