AKTUALNOŚCIWymagający rywal ograny 3-0!
2017-07-22 Mazur Karczew Aktualności

Wymagający rywal ograny 3-0!

W 3.letnim sparingu Mazur pokonał wicemistrza północnej grupy mazowieckiej IV Ligi, Mazovię Mińsk Mazowiecki 3-0 (1-0). Bramki zdobyli: Marcin Raszka, Michał Trzaskowski i Jakub Pasik.

Arkadiusz Modrzejewski: Po 2 tygodniach ciężkich treningów rozegraliśmy mecz kontrolny z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Rywal bardzo wysoko zawiesił nam poprzeczkę i zmusił do maksymalnego wysiłku. Zawodnicy Mazovii zdecydowanie szybciej poruszali się po boisku, stosowali dużą wymienność pozycji i byli zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce. Nasi zawodnicy sprawiali wrażenie mocno podmęczonych dużymi obciążeniami treningowymi. Brakowało nam szybkości, startu do piłki, szybkiego wyjścia na pozycję i szybkiego operowania piłką. Te elementy na pewno na pierwszy mecz ligowy będą na odpowiednim poziomie.

Pomimo problemów w rozegraniu płynnych akcji ofensywnych po raz kolejny zademonstrowaliśmy skuteczną grę defensywną na wysokim poziomie. Sytuacje jakie stworzył zespół z Mińska w pierwszych 45 minutach głównie były po kardynalnych błędach w rozegraniu piłki przez naszych graczy. Przemęczenie nie może być dla nas jedynym usprawiedliwieniem w tych sytuacjach. Musimy z nich wyciągnąć wnioski. Tak nieodpowiedzialnie w wyprowadzeniu piłki ze strefy obrony grać nie można. Pomimo przewagi Mazovii to nasz zespół w 40 minucie wyszedł na prowadzenie. Za krótkie podanie jednego z obrońców gości do bramkarza przechwycił Marcin Raszka strzelił do pustej bramki.

W drugiej połowie inicjatywę nad meczem przejął nasz zespół. Efektem tego była piękna bramka zdobyta w 48 minucie przez Michała Trzaskowskiego po podaniu Macieja Krawczyka. Wynik na 3-0 ustalił Jakub Pasik po podaniu Radka Filipczaka.

Należy podkreślić, że po serii bardzo wyczerpujących treningów pokonaliśmy wymagającego rywala. Mazovia będzie się liczyła w walce o mistrzostwo w grupie północnej IV ligi. Brawo za podejście i zaangażowanie naszych piłkarzy. Gra w defensywie po raz kolejny na duży plus. Do poprawy gra ofensywna, ale w tym elemencie będzie łatwiej jak zejdziemy z obciążeniami treningowymi. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mazur Karczew - Mazovia Mińsk Mazowiecki     3 - 0 (1-0)

Bramki : Raszka 40', Trzaskowski 48', Pasik 80'
Asysty : Krawczyk, Filipczak

Mazur: Błesznowski (46.Głasek, 80.Rudzki) - Bakuła (46.Głogowski), Krawczyk (68.Dąbkowski), Maruszewski (81.Jobda), Dąbkowski (46.Pasik) - Filipczak (46.Zalewski), Piekut (68.Filipczak) - Bylak (61.testowany 1), Gałązka (61.testowany 2), Trzaskowski (56.Piotrzkowicz) - Raszka (61.Staluszka)