AKTUALNOŚCIZ Borem dublerzy lepsi od Ligowców
2017-09-11 U-9 (2009) Aktualności

Z Borem dublerzy lepsi od Ligowców

W meczu 2 kolejki II Ligi okręgowej U-9, naszym przeciwnikiem był Bór Regut. Spotkanie było rozgrywane zgodnie z nową certyfikacją MZPN na ten sezon dla rocznika 2009, tj. przy mniejszej liczbie zawodników (4+1 zamiast dotychczasowych 6+1), na mniejszym boisku i z mniejszymi bramkami (3x1,55 m).

Mecz zakończył się niestety naszą porażką 4:7, pomimo początkowego prowadzenia Mazura. Większość bramek padła po błędach w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy, co wynikało przede wszystkim z bardzo agresywnego pressingu gości, z którym nasi chłopcy nie zawsze potrafili sobie poradzić. Mecz był bardzo szybki, a obie drużyny stworzyły wiele dogodnych okazji do strzelenia goli.

Bramki dla Mazura zdobyli: Franek Litwiniak - 2 oraz po jednej Olek Piórczyński i Wiktor Gębicki.
Asysty: Janek Awsiukiewicz - 2 oraz po jednej Franek Litwiniak i Olek Piórczyński.

Mazur: Wieczorkowski, Raszka, Małaszuk, Pleskot, Piórczyński, Awsiukiewicz, Litwiniak, Gębicki.

**************
Przed przegranym 4:7 meczem rozegralismy również sparing z drużyną z Reguta,  w którym zagrali chłopcy,  którzy nie znaleźli się w kadrze na spotkanie ligowe. Tutaj od samego początku osiągnęliśmy zdecydowana przewagę, strzelając kilka bramek juz w pierwszej kwarcie. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, pokazując że  dysponujemy naprawdę szeroką kadra. Ostatecznie,  po godzinnej rywalizacji wynik brzmiał 19:2 dla Mazura. Aż 9 goli zdobył Adrian Baka. Kolejne dolozyli: Franek Trzepalka 4, Piotr Olszewski 4, Mateusz Witan i Fryderyk Wysocki po 1.

Skład - Rogalski, Kasprzak, Siwak, Wysocki, Baka, Witan, Trzepalka, Olszewski, Świerczewski