AKTUALNOŚCIMinimalna Victoria
2018-02-10 Mazur Karczew Aktualności

Minimalna Victoria

W kolejnym sparingu Mazur pokonał III-ligową Victorię Sulejówek 2-1 (2-0). Gole zdobył Paweł Bylak. Następny testmecz za tydzień w Karczewie  z zespołem CLJ Legii Warszawa.

Arkadiusz Modrzejewski: W kolejnym meczu kontrolnym mieliśmy zmierzyć się z III ligowym zespołem Victorii Sulejówek. Niestety rywal w dniu dzisiejszym rozegrał o godzinie 12.00 mecz w Siedlcach z przebywającą tam na zgrupowaniu II ligową Wisłą Puławy i w meczu z nami wystawił skład mocno młodzieżowy.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze i już po 10 minutach udokumentowaliśmy swoją przewagę strzeleniem dwóch goli przez Pawła Bylaka. Do 45 minuty posiadaliśmy inicjatywę w grze. Dobrze odbieraliśmy piłkę atakując wysoko całym zespołem. Cierpliwie rozgrywaliśmy piłkę na swojej połowie i nie mieliśmy kłopotów z wyprowadzeniem akcji do strefy środkowej. Niestety im bliżej było bramki przeciwnika tym gorzej było z szybszą wymianą podań i dokładnością. Zespół Victorii był dobrze zorganizowany w defensywie.

Drugie 45 minut było słabsze w naszym wykonaniu. Zawodnikom wyraźnie brakowało świeżości co przekładało się na wiele niedokładności w naszych akcjach ofensywnych. Rywal zdobył kontaktową bramkę po indywidualnym błędzie jednego z naszych zawodników. Pomimo przewagi przeciwnika w końcówce meczu nasza solidna gra w defensywie pozwoliła na utrzymanie skromnego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego. W końcówce meczu wynik na 3-1 mógł podwyższyć Piotr Celiński, ale w doskonałej sytuacji uderzył zbyt lekko umożliwiając bramkarzowi Victorii skuteczną interwencję.

W dzisiejszym meczu było widać w poczynaniach naszych zawodników przemęczenie wynikające z ciężkiej pracy treningowej oraz z serii 3 meczów, które rozegraliśmy w ciągu ostatnich 8 dni. To jednak ma zaprocentować w meczach ligowych.

MAZUR KARCZEW - VICTORIA II SULEJÓWEK 2 - 1 ( 2 - 0 )
Bramki : Bylak 2' i 10'

Skład : Głasek - Maruszewski, zawodnik testowany 1, Piekut, Pielak - Celiński, Dąbrowski, Gałązka, Filipczak, zawodnik testowany 2 - Bylak

W II połowie grali : Bakuła, Staluszka, Piotrzkowicz, Gregorczuk, Głogowski

W meczu nie mogli zagrać : Zembol (praca), Trzaskowski (chory), Dąbkowski, Anusiewicz, Raszka, Pasik, Wójcik (kontuzje)

Z listy nieobecnych za tydzień w meczu z zespołem Legii występującej w Centralnej Lidze Juniorów powinni już zagrać Zembol, Pasik i Wójcik.