AKTUALNOŚCIDomowa Victoria z Sulejówkiem
2018-04-22 U-17 (2001) Aktualności

Domowa Victoria z Sulejówkiem

W drugim meczu rundy wiosennej juniorów młodszych Mazur Karczew pokonał na własnym boisku Victorię Sulejówek 2:0 (1:0). Już w 1 min. spotkania gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz Czarek Ćwiek uderzył piłkę głową tuż nad poprzeczką. Mazur przeważał od początku meczu, a gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika.

W 14min po solowej akcji Dąbrowskiego Mazur wychodzi na prowadzenie. Po rzucie rożnym dla Sulejówka gospodarze wyprowadzają szybką kontrę, a zaskoczona defensywa gości nie była wstanie powstrzymać dobrze dysponowanego Maćka Dąbrowskiego, który zdobywa bramkę na 1:0. Od tego momentu gra z obu stron się zaostrza, a sędzia spotkania musi wyjątkowo często przerywać mecz, napominając zawodników. Do przerwy wynik meczu nie ulega zmianie.

Po wznowieniu Mazur podwyższa na 2:0. Bohaterem akcji jest Stasiek Staszczuk, który dryblingiem ominął dwóch obrońców Victorii i dośrodkował piłkę z lewego sektora boiska. Piłka zaskoczyła bramkarza gości i wpadła dość kuriozalnie do bramki. Od tej chwili Mazur niepotrzebnie cofnął się na swoją połowę i wyczekiwał kontry. Goście coraz częściej zagrażali bramce Kamińskiego, lecz ich akcje skutecznie stopowali obrońcy Mazura. W 62 min. drugą żółtą kartką upomniany został obrońca gości. Mazur grając w przewadze nie wykorzystał kilka dogodnych sytuacji i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Mazur Karczew - Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)
bramki: Dąbrowski M., Staszczuk S.