AKTUALNOŚCIWyjazdowe zwycięstwo juniorów ze Świtem
2018-09-03 U-19 (2001) Aktualności

Wyjazdowe zwycięstwo juniorów ze Świtem

W drugiej kolejce juniorów starszych Mazur pokonał na wyjeździe Świt Warszawa 3:1 (2:1). Mecz rozpoczął się od dwóch groźnych sytuacji dla gości. Dwukrotnie na bramkę uderzał Dąbrowski. W 2’ meczu Mazur wyszedł na prowadzenie po kolejnym uderzeniu Dąbrowskiego i asyście Stankiewicza. Goście mieli swoje sytuacje na podwyższenie wyniku, lecz brakowało skutecznosci. W 20’ gospodarze wyrównali stan meczu. Precyzyjnym uderzeniem popisał się napastnik Świtu, który wykorzystał błąd w obronie Mazura.

Między 25 a 45 minutą Mazur miał ogromna przewagę. Aż 5-krotnie zawodnicy gości znaleźli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Świtu. Tuż przed przerwą Mazur ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą Czarka Ćwieka, który wykorzystał podanie Staśka Staszczuka.

Po zmianie stron juniorzy Mazura konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia, lecz szwankowała skuteczność, która oscylowała w granicach 10%. W 70’ drugą bramkę zdobył Dąbrowski Maciej po podaniu Walickiego, czym zamknął spotkanie.

Już w najbliższy czwartek kolejny mecz ligowy juniorów, którzy zagrają na stadionie RKSu Okęcie. Wszystkich kibiców zapraszamy.

Świt Warszawa - Mazur Karczew 1:3 (1:2)
Bramki: Dąbrowski Maciej x2 (as. Stankiewicz, Walicki), Ćwiek Cezary (as. Staszczuk)