AKTUALNOŚCIWypunktowani przez Lidera
2018-09-15 Mazur Karczew Aktualności

Wypunktowani przez Lidera

Mazur przegrał z liderem 1-3 (0-1). Wynik kolejny raz nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Gospodarze prowadzili grę, a Pogoń wykazała się praktycznie 100%-tową skutecznością. Dla naszego zespołu bramkę honorową zdobył Kamil Hernik.

W 1.połowie Mazur kreował grę i miał optyczną przewagę. Kilkukrotnie z dystansu bezskutecznie próbował  szczęścia Hernik. Goście groźni byli jedynie ze stałych fragmentów gry. W 34' po wrzutce z konera udanie przy długim słupku główkował Enow i przegrywaliśmy. W 38' bliski wyrónania był z wolnego Maciej Bakuła. Przyrowski wypluł piłkę, ale nie było nikogo kto mógł by ją dobić do bramki.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Lider nie pokazywał zbyt wiele, a przewaga Mazura rosła z każdą minutą. Wreszcie w 69' doprowadziliśmy do wyrównania. Lewą stroną Mateusz Pielak posłał piłkę do Hernika, a ten z kilkunastu metrów przy długim słupku trafił do siatki. W ostatnich minutach jednak to Pogoń była do bólu skuteczna. Wyprowadziła w 74' pierwszą składną akcję, zakończoną celnym uderzeniem z prawej strony pola karnego Łabędy. W 89' z kolei z lewej strony Pietraszek ustalił wynik spotkania. Wcześniej mógł być remis, ale piłkę odbitą przez własnego obrońcę z trudem Przyrowski wypiąstkował na róg.

W ostatnich minutach po raz pierwszy w IV Lidze zadebiutował Sebastian Szczepaniak. W następną niedzielę zagramy z Radomiakiem II. Stawką będzie wydostanie się ze strefy spadkowej w tabeli.

MAZUR-Pogoń Grodzisk Maz. 1-3 (0-1)
Gole:69.Hernik (as.Pielak) -  34.Enow, 74.Łabęda, 89.Pietraszek

Mazur: Głasek - Bakuła 72żk (77.Pasik), Zembol, Koriażnow, Dąbkowski - Piekut 26żk (64.Dąbrowski) - Staluszka (60.Piotrzkowicz), Hernik (83.Szczepaniak), Gałązka 43żk, Trzaskowski (38.Pielak) - Raszka