AKTUALNOŚCIU-12 wygrał z Advitem 4-1
2018-10-19 U-12 (2007) Aktualności 1

U-12 wygrał z Advitem 4-1

Mazur Karczew 4 : 1 Advit Wiązowna

W pierwszym meczu między tymi zespołami padł wynik 11 : 2 dla Mazura. Dobra passa trwa, aby tak dalej do końca rozgrywek Ligi. Jeden remis i same zwycięstwa U 12. Tak trzymać! Lecz to nie bierze się znikąd. Jest to wynik superprzepracowanych wakacji, solidnych, mądrze zaplanowanych treningów i warunków, jakie stwarza drużynie Klub. Począwszy od pana Marka, który wie i widzi wszystko, a mimo to ma zawsze dobre słowo dla potrzebujących, a strofujące dla zanadto psocących. Poprzez opiekę medyczną, która radzi i pomaga w dolegliwościach pomeczowych.

W sobotę 13.10 br. dokładnie o 10.00 pan sędzia dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Ładna słoneczna pogoda, lekki chłodek wstającego dnia dawały szansę na dobre sportowe zawody. Początek meczu bardzo wyrównany. Zagęszczony środek boiska nie pozwalał żadnej z drużyn na przeprowadzenie składnej akcji. Dopiero w siódmej minucie po błędzie bramkarza Advitu, który popełnił błąd przy wznowieniu gry od własnej bramki, Karol przejął podanie, w konsekwencji czego zdobył prowadzenie dla Mazura na 1 : 0. W tej części spotkania najczęściej chwalony był Adrian jako pewny, niezawodny składnik drużyny. Potrafi zatrzymać przeciwnika w szybkiej kontrze, by za chwilę posłać celne podanie do kolegów w ataku Michała czy Karola. Taką akcję zapoczątkował właśnie Adrian podaniem do Adasia, który szybko podał do Dominika, a ten do Karola, który w czternastej minucie podwyższył prowadzenie na 2 : 0.

Wyraźna przewaga taktyczna i techniczna, w szczególności Jaśka, doprowadziła do faulu na nim, po którym musiał opuścić boisko. Tempo meczu było niezbyt wymagające, a dokonywane zmiany – bardziej na ogranie następców niż z konieczności. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa z zaznaczającą się przewagą taktyczną i jakościową Mazura pozwoliła na głębsze zmiany u następców. W piątej minucie drugiej połowy Figo w jednej z akcji zarobił dwie minuty kary za faul na przeciwniku. Mimo osłabienia Mazur nie stracił na jakości. Adrian w dalszym ciągu trzyma wysoką skuteczność w powstrzymywaniu ataków napastników Advitu, wzorowo współpracując z Adamem. Taka przewaga i pewność siebie zgubiła naszego bramkarza Adama, który po własnym błędzie doprowadził do utraty bramki w dwunastej minucie drugiej połowy. Jednak zmiana wyniku na 2 : 1 nie wpłynęła deprymująco na postawę zawodników Mazura, którzy dalej grali swoje.

Niespełna po upływie siedmiu minut od utraty bramki akcję Advitu powstrzymał Adrian, podając piłkę do Jaśka, który wywalczył rzut z autu. Po wznowieniu zza bocznej linii Karol podał do Dominika, a ten wywalczył rzut rożny. Do piłki podszedł Domino, którego lewa noga jest w takich sytuacjach niezastąpiona. Bezbłędnie wrzucił piłkę do dobrze ustawionego Karola, który strzałem z główki wpakował fudbolówkę do bramki przeciwnika.

Typowa i wzorowa akcja czwórkowa zawodników Mazura U 12 dała prowadzenie na 3 : 1. Roszady zawodników, wymienność pozycji – taka gra przyniesie korzyści w następnych meczach. Ola z Jaśkiem często stwarzali zagrożenie na lewym skrzydle, podciągając akcje pod pole karne Advitu. Po jednym z takich wypadów w dwudziestej siódmej minucie bramkę zdobył Domino przy asyście Michała, ustalając wynik meczu na 4 : 1. Do końca Mazur był drużyną przeważającą, lecz ze skutecznością mającą tego dnia wiele do życzenia.

Powołania otrzymali: Adam R., Ola Rz., Jasiek D., Dominik N., Karol N., Michał T., Adrian W., Michał K., Kacper K.,Mikołaj Ch., Franek G., Patryk F.,Mikołaj W., Radek T., Kacper T.