AKTUALNOŚCIWyjazdowa wygrana ze Spartą Jazgarzew
2018-10-28 U-19 (2001) Aktualności

Wyjazdowa wygrana ze Spartą Jazgarzew

Juniorzy Mazura wygrali swój kolejny mecz ligowy, tym razem pokonując Spartę Jazgarzew 2:5 (1:4).

Mecz od pierwszej minuty nie układał się juniorom. Było sporo niedokładności i nerwowości, szczegółnie przy rozegraniu piłki. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie, lecz na posterunku stanął bramkarz Mazura Kamiński lub przeciwnik nie trafiał w bramkę. W 23 minucie po rzucie rożnym dla Sparty piłkę złapał Kamiński i długim podaniem uruchomił wysoko ustawionego Maćka Dąbrowskiego. Nasz napastnik wyprzedził obrońcę i przelobował wychodzącego bramkarza. Dwie minuty poźniej ponownie mieliśmy remis. Błąd obrony i brak decyzyjności poskutkował wyjściem napastnika gospodarzy "sam na sam" z bramkarzem Mazura. Remis trwał zaledwie 2 minuty. W zamieszaniu w polu karnym Sparty, sprytem wykazał się Czarek Ćwiek i umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej połowy hattrick skompletował Czarek Ćwiek. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie Walickiego a kolejne trafienie to zasługa całego zespołu i podanie Dominika Krzywdy.

W drugiej połowie gra zespołu gości ponownie nie zachwycała. Dodatkowo w 73 minucie czerwoną kartką ukarany został Dominik Krzywda, który zagraniem ręką zablokował uderzenie. Z 11 metrów pomyslił się jednak pomocnik Sparty. Grający w 10 Mazur starcił w 78 minucie bramkę na 2:4 i na boisku zrobiło się nerwowo. Agresywnie grający zespół gospodarzy zepchnął juniorów do głębokiej defensywy i zmusił naszą drużynę do gry z kontrataku. W 85 minucie po jednej z takich akcji, piłkę przejął Dąbrowski, który skutecznym dryblingiem wymanewrował obrońców Sparty i podaniem prostopadłym obsłużył Woźnickiego Darka.

Za tydzień w sobotę o godz. 11:00 juniorzy rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej podejmując UKS Ołtarzew. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Sparta Jazgarzew - Mazur Karczew 2:5 (1:4)
bramki: Ćwiek C. x3(as. Walicki, Krzywda), Dąbrowski M. (as. Kamiński), Woźnicki D. (as. Dąbrowski)