AKTUALNOŚCIDrugi oddech lidera U 12
2018-10-31 U-12 (2007) Aktualności

Drugi oddech lidera U 12

Mazur dawno nie grał w zielonych strojach, a te okazały się szczęśliwe. Pod przywództwem z (C) Michałem K. rozpoczęliśmy mecz, a zakończyliśmy z (C) Dominikiem N. Powołania na mecz uzyskali: Michał K., Adam R., Dominik N., Jasiek D., Karol N., Michał T., Adrian W., Kacper K., Mikołaj Ch., Patryk F., Mikołaj W., Radek T., Kacper T., Maks M., kontuzjowani Ola Rz., Franek G.

W tak ważnym meczu, gdy ważyły się losy awansu, wszystko było na TAK, nawet pogoda nam sprzyjała. Boisko, jak zwykle, świetnie przygotowane, w przeciwieństwie do boiska na Vulcanie. Pierwsze spotkanie na wyjeździe zakończyło się nieznacznym zwycięstwem Mazura 3 : 4. Chyba nikt nie przypuszczał, że nasza drużyna odniesie tak wysokie zwycięstwo, a Adam R. zachowa czyste konto. Każdy chce zostawić na boisku jak najlepsze wrażenie, każdy gra, by wygrać. Szczególnie nasi chłopcy, którzy słyną z ambicji i zawziętości.

Mecz rozpoczęli goście, lecz ich akcja została przerwana przez czujną linię obrony Michała K., Kacpra T. i Dominika N. Niespełna dwie minuty od rozpoczęcia meczu piękny strzał Karola N. zza linii pola karnego trafił w poprzeczkę, ale co się odwlecze… Następna akcja została rozpoczęta przez Michała T., piłka trafiła do Kacpra T., ten podał do Jaśka D., który w trzeciej minucie dał Mazurowi prowadzenie na 1 : 0.

Chani Ch., przejął piłkę w środku boiska i ładnie rozdzielał ją do kolegów. Karol przechwytywał słabe podania przeciwnika, z czego powstawały akcje zagrażające bramce drużyny przeciwnej. Oddawał mocne i celne strzały w światło bramki, lecz na razie bezskutecznie. To jest ten Karol!!! Takiego chcemy go widzieć zawsze!!! Mazur niepodzielnie panował w środkowej strefie boiska. Pełne zaangażowanie całej drużyny odcinało przeciwnika od możliwości oddania skutecznych strzałów na bramkę Adama R. W szesnastej minucie wbiegł na boisko Figo W. – bardzo aktywny, walczący o każdą piłkę. Ledwie wszedł, by w osiemnastej minucie po podaniu od Karola N. zdobyć drugą bramkę dla Mazura. Aktywny i skuteczny w swych dryblingach Karol był chyba najczęściej chwalony w tym meczu przez trenera. W dwudziestej piątej minucie kolejny strzał Karola N. z dystansu w poprzeczkę przejął Figo W., zdobywając drugą bramkę, a Mazurowi dając prowadzenie na 3 : 0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Ładna, pełna stałych fragmentów gry, z których niestety nie padła żadna bramka.

Druga połowa obfitowała w sporo zmian, by każdy z powołanych zawodników mógł zaznaczyć swą obecność na boisku. Patryk F. coraz lepiej i pewniej się prezentował. Kacper K. nabierał szybkości i pewności siebie, skuteczniej pomagał kolegom w środkowej strefie boiska. Maks M., waleczny do końca, dla którego nie ma straconych piłek. Pełna zaangażowania postawa wszystkich zawodników, współpraca Figo W. i Karola N. dała możliwość temu ostatniemu na zdobycie bramki w szóstej minucie drugiej połowy, co zmieniło wynik meczu na 4 : 0. Mazur atakował i bronił całą drużyną, czasami chęć zdobycia bramki przysłaniała zdrowy rozsądek, gdy kolega był na czystej pozycji. Tak została zmarnowana jedna czysta stuprocentowa akcja w dwunastej minucie meczu. Kolejny strzał Karola N. w poprzeczkę to następna możliwość zmiany wyniku przy odrobinie szczęścia. Jasiek D. był waleczny, wszechobecny, dryblujący, doprowadzający przeciwnika do ostateczności. By odebrać mu piłkę, zawodnicy GKS byli zmuszeni do nieprzepisowych zagrań, w wyniku czego często lądował on na murawie z urazem nogi. Dalekie zagrania bramkarza Adama R. w środkową strefę boiska często przynosiły korzyść w postaci zdobytych bramek. A często tak jest, gdy piłkę przejmie Karol N. Taka właśnie akcja została przeprowadzona w dwudziestej piątej minucie, gdy podanie od Adama R. przejął Karol N. i po samodzielnej akcji zdobył drugą bramkę w tym meczu, ustalając wynik na 5 : 0. Z kolei Adam R. zaliczył asystę.

Mazur Karczew 5 : 0 GKS Osieck

Bramki dla Mazura zdobyli:

Jasiek D. – 1

Figo W. – 2

Karol N. – 2

Dziękujemy kibicom (dwunastemu zawodnikowi) za doping i szum. Zapraszamy na ostatni mecz kolejki – 4.11.2018 r. godz. 14.00. Stadion Mazura. Wstęp wolny.