AKTUALNOŚCIU-12 | Zacięty finał sezonu w Garwolinie [FILM]
2021-06-20 U-12 (2009) Aktualności

U-12 | Zacięty finał sezonu w Garwolinie [FILM]

W miniony czwartek, o ponad tydzień wcześniej niż przewidywał pierwotny harmonogram rozgrywek, zakończyliśmy nasz udział w wiosennej edycji II ligi okręgowej MZPN. Ostatni akcent tego sezonu miał miejsce na boisku Wilgi Garwolin.

Wprawdzie już dwie kolejki wcześniej zapewniliśmy sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do 1. ligi, ale bardzo zależało nam na tym, żeby zakończyć sezon z kompletem punktów i przedłużyć doskonałą serię 9 wygranych z rzędu.
Zadanie nie było łatwe, jako że Wilga to bardzo wymagający rywal i już w pierwszym meczu w Karczewie postawiła nam wyjątkowo trudne warunki. Wtedy po bardzo wyrównanym meczu udało nam się wygrać 2:1.

W rewanżu, pomimo otwartej gry i wielu okazji do goli z obu stron, to gospodarze od pierwszych minut wykazywali się większą konsekwencją w realizowaniu założeń taktycznych, a przede wszystkim także lepszą skutecznością. To oni zdecydowanie lepiej radzili sobie w warunkach, w jakich przyszło grać drużynom - upalną aurą i trudną naturalną nawierzchnią. Do przerwy Wilga wykorzystała dwa błędy w ustawieniu Mazura i zasłużenie prowadziła 2:0.

Po wznowieniu gry nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat, ale niestety bardzo szybko stracili trzeciego gola po pięknym strzale z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Gdy wkrótce Wilga dołożyła jeszcze jedno trafienie, wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony.

Ale już nie raz nasz zespół udowadniał, że walczy do samego końca i tak również było i tym razem. Nasilamy pressing i kilkanaście minut przed końcem zdobywamy pierwszego gola po ładnej kombinacyjnej akcji. Kilka minut później idealnie wykańczamy jeden z kontrataków i jest już 4:2. Naciskamy dalej, ponosząc duże ryzyko narażenia się na kontrataki. Jesteśmy bardzo blisko zdobycia trzeciego gola, ale niestety piłkę zmierzającą do pustej już bramki wybija obrońca Wilgi. Na pełne odrobienie strat nie wystarcza już czasu i mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Gratulujemy przeciwnikom, ale brawa należą się także naszej drużynie za ambitną grę do ostatniego gwizdka.

Wilga Garwolin - Mazur Karczew 4 : 2