AKTUALNOŚCINie zrobili kroku Naprzód
2021-08-08 Mazur Karczew Aktualności

Nie zrobili kroku Naprzód

Niestety Mazur nie zrobił w Skórcu kroku naprzód do Nowej IV Ligi. Przegrał na boisku niepokonanego od 10 miesięcy beniaminka 1-3 (0-1). Bramkę honorową zdobył Marcin Raszka. Był to debiut w oficjalnym meczu na ławce Tomasza Sokołowskiego, a na boisku 3 piłkarzy: Baranowskiego, Prochowskiego i Rakowskiego.

• 17:37 START 1.POŁOWY.
    W wyjściowym składzie 2 nowych piłkarzy: Mateusz Baranowski i Robert Słomka.
  • 8' - 1-0 dla Naprzodu. Sierociuk zszedł do środka i z 25m celnie przymierzył.
  • 11' - Raszka zagrał na 11m i Kociszewski z pierwszej piłki nad bramką.
  • 17' - strzał Raszki odbity od obrońcy obronił bramkarz.
  • 19' - po faulu na Wojtasiku żółta kartka, wrzutka Baranowskiego wyłapana.
  • 21' - bramkarz obronił strzał Słomki, a dobitkę Celińskiego obrońca wybił z bramki.
  • 22' - strzał Skórca z 20m wysoko nad bramką.
  • 23' - ładna akcja rywali i strzał w boczną siatkę.
  • 27' - pressing, odbiór Banana i strzał obok słupka.
  • 31' - strata piłki, kontra Naprzodu, próba lobowania Emila nad poprzeczką.
  • 35' - po faulu na Baranowskim, wrzutka z wolnego Celińskiego, zgranie głową Piekuta wybił obrońca.
  • 38' - zablokowany strzał Trzepałki na rożny. Po wrzutce z kornera Baranowskiego, Słomka głową obok bramki.
  • 40' - wrzutka z rogu Banana, Raszka nie sięgnął piłki.
  • 43' - sytuacja sam na sam rywali, w ostatniej chwili zablokował Trzepałka
  • Do przerwy po szybko straconej bramce przegrywamy 0-1.

• 15:37 - START 2.połowy. Po przerwie kolejny debiut - Prochowski za Majchrzaka
  • 48' - 2.połowa zaczeła się tak jak 1. - strata, strzał Skrzypka z 30m i 2-0
  • 50' - Dobra akcja Prochowskiego, jego strzał bramkarz wybił na róg
  • 51' - tym razem szybka odpowiedź Mazura.
    Z rożnego wrzutka Wojtasika i Raszka głową na 2-1.
  • 63' - w zespole zadebiutował Eryk Rakowski zmieniający Wojtasika
  • 67' - rywale przeprowadzili już 5 zmian, my 4
  • 72' - strzał Bąka odbił bramkarz, a potem złapał dobitkę Prochowskiego
  • 80' - po faulu na Kozakiewiczu, wrzutka poszkodowanego, ale Piekut na spalonym
  • 84' - strzał Bąka z 1.piłki odbił bramkarz
  • 85' - strzał Baranowskiego obok bramki
  • 87' - po faulu na Baranowskim, Staluszka z wolnego nad poprzeczką
  • 89' - po meczu... 3-1. Po faulu Celińskiego wykorzystany karny przez Woźnicę. Po tylu okazjach nie wykorzystanych, gol w drugą stronę...
  • 90+1' - Staluszka przegrał sam na sam z bramkarzem
  • 90+2' - słupek dla Skórca
  • 90+3' - Rakowski przegrał sam na sam z bramkarzem
  • KONIEC - Mazur miał lepsze okazje, ale ich nie wykorzystał. W 2.połowie rywale tylko wybijali na kontrę i się bronili.
    Tradycyjnie już Mazur ma kłopoty z beniaminkiem.
    To 1.porażka w historii ze Skórcem.
    Naprzód przedłużył passę 10 miesięcy bez porażki, a Mazur za tydzień u siebie zagra z liderem MKS Piaseczno.

Naprzód Skórzec - MAZUR 3-1 (1-0)
Gol: 8.Sierociuk, 48. Skrzypek, 89.Woźnica (k) - 51.Raszka (as.Wojtasik)

Mazur: Anusiewicz - Baranowski, Piekut, Zembol, Trzepałka (57.Kozakiewicz) - Celiński, Słomka - Wojtasik (63.Rakowski 73żk), Majchrzak (46.Prochowski), Kociszewski (76.Staluszka) - Raszka (67.Bąk)

Sędzia: Daniel Miller (Siedlce)

PS: Dzięki za pomoc dla Pawła Walickiego