AKTUALNOŚCIGorzka porażka z liderem
2023-04-02 Mazur II Karczew Aktualności

Gorzka porażka z liderem

Mazur II przegrał na wyjeździe z liderem A Klasy - Deltą Warszawa wynikiem 3:1. ,,Dwójka" wyszła na to spotkanie osadzona nisko i szukająca szybkich kontrataków.

W 18 minucie nasz bramkarz Szymon Sobczak doznał kontuzji i na boisku między słupkami pojawił się Krawczyk. Parę minut później zmuszony był on do interwencji broniąc strzał z rzutu wolnego zawodnika Delty. Piłka sparowana została jednak pod nogi obrońcy gospodarzy, który szczęśliwie nie trafił do praktycznie pustej bramki. Mazur odpowiedział na tą sytuację kilka minut później. Retmaniak wypuścił Ratajczaka, którego strzał w sytuacji sam na sam obronił bramkarz a do odbitej przez niego piłki dopadł Szczepański i z 7 metra uderzył nad bramką.

,,Dwójka" objęła prowadzenie w 27 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, w którym sfaulowany został Dąbrowski. Karnego pewnie na bramkę zamienił Jarzębowski i Mazur prowadził 1:0. Reszta pierwszej połowy to konsekwentna gra w obronie gości dzięki czemu Delta nie sprawiała większego zagrożenia. Dopiero w doliczonym czasie gry piłkę ręką, w polu karnym, pechowo zagrał Kamiński. Zawodnik Delty pokonał z 11 metrów Krawczyka, mimo że ten wyczuł w którą stronę uderzy i do szatni zawodnicy obu drużyn schodzili przy stanie remisowym.

W 50 minucie trener Olszewski przeprowadził pierwszą niewymuszoną zmianę tego dnia i Witkowski pojawił się na boisku w miejsce Retmaniaka. Parę minut później Latuszek, rozgrywający świetne zawody, zderzył się głową z kapitanem Delty przez co oboje musieli opuścić boisko. Na murawie w 55 minucie pojawił się Sadowski.

Niestety, w 65 minucie nastąpiła chwila nieuwagi linii pomocy i pomocnik Delty popisał się fenomenalnym uderzeniem z 25 metra w samo okienko wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W grze Mazura wprowadziło się sporo chaosu co poskutkowało kolejną straconą bramką w 74 minucie za sprawą rzutu rożnego. ,,Dwójka" miała jeszcze parę okazji, jak strzał z 13 metra Trzaskowskiego w środek bramki lub strzał z woleja autorstwa Sobczaka, który został obroniony przez bramkarza, lecz nie poskutkowało to już żadnym trafieniem i po raz pierwszy od 11 meczów Mazur II Karczew przegrał w lidze.

Porażka ta skutkuje spadkiem naszej drużyny na 4 miejsce w tabeli. Gratulujemy Delcie dobrego meczu a my skupiamy się już na przyszłotygodniowym starciu z wiceliderem ligi - Promnikiem Łaskarzew.

DELTA WARSZAWA 3:1 (1:1) MAZUR II KARCZEW

Bramki: 27' Jarzębowski (rzut karny) as. Dąbrowski

Skład wyjściowy:
Sobczak - Dąbrowski, A.Piekut, Sobczak (C), Kamiński - Latuszek, Jarzębowski, Retmaniak - Avu, Ratajczak, Szczepański

Zmiany:
18' Sobczak --> Krawczyk
50' Retmaniak --> Witkowski
55' Latuszek --> Sadowski
60' Ratajczak --> Trzaskowski
65' Szczepański --> Wirtek