AKTUALNOŚCIZnajomy scenariusz z Promnikiem
2023-04-09 Mazur II Karczew Aktualności

Znajomy scenariusz z Promnikiem

,,Dwójka" przegrała u siebie z wiceliderem ligi Promnikiem Łaskarzew 1:2. Mecz rozegrał się wedle dobrze znanego, szczególnie z poprzedniego sezonu w okręgówce, scenariusza pt. ,, Niewykorzystane sytuacje i stałe fragmenty gry rywali". Mazur zaczął bardzo dobrze i dominował spotkanie. W 14 minucie po długim podaniu Bąka piłkę zebrał Szczepański lecz chcąc minąć bramkarza, wypuścił sobię piłkę za daleko i wybiegł za linię końcową. Cała kontrola gry na niewiele się zdała, ponieważ już w 21 minucie za sprawą rzutu wolnego z bocznej strefy i zagapieniu defensorów ,,Dwójki" w zamieszaniu Promnik wyszedł na prowadzenie.

Gospodarze nie zmieniali tempa gry i w dalszym ciągu starali się doprowadzić do wyrównania za sprawą ataku pozycyjnego. Mieli na to doskonałą okazję w 41 minucie kiedy to po wypiąstkowaniu piłki przez bramkarza, trafiła ona pod nogi Witkowskiego a ten nie trafił na pustą bramkę. Kolejna świetna szansa miał miejsce w 45 minucie. Witkowski ruszył z indywidualną akcją, zagrał między linię obrony a bramkarza, obrońca zdołał trącić piłkę, lecz Ratajczakowi udało się ją jeszcze musnąć. Na nasze nieszczęście nad bramką.

Na drugą połowę Mazur wyszedł z 3 zmianami personalnymi, na boisku za Kamińskiego pojawił się Wirtek, w miejsce Ratajczaka został wprowadzony Avu a Kozakiewicz zmienił Szczepańskiego. Obraz gry nie zmieniał się zarówno jak i nasza skuteczność. Już na początku Wirtek posłał dobre prostopadłe górne podanie do Witkowskiego a ten z rogu piątki uderzył w bramkarza. Kolejną sytuację zmarnował Retmaniak, który po wypuszczeniu od Witkowskiego z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. Najlepszą okazję Mazur miał w okolicach 60 minuty, kiedy to genialne podanie między bocznego a środkowego obrońcę w kierunku Retmaniaka posłał Bąk, lecz ten pierwszy źle podał na pustą bramkę do Witkowskiego, któremu udało się jeszcze wstrzelić piłkę w 3 obrońców stojących w bramce, wybili oni piłkę wprost pod nogi Avu a ten podał do Jarzębowskiego, który również nie zdołał pokonać trójki stoperów stojących na linii. Ta akcja była dobrym podsumowaniem naszej dzisiejszej gry.

Zemściła się ona bardzo szybko kiedy to po rzucie rożnym rywale strzelili bramkę na 2:0. W 78 minucie po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w polu karnym sfaulowany został Kozakiewicz, rzut karny na bramkę zamienił Retmaniak i Mazur zaczął gonić wynik. Jedyne klarowne okazje gości miały miejsce kiedy gospodarze rzucili sie do ataku praktycznie całą drużyną. Zarówno strzał z główki jak i sam na sam wybronił Krawczyk. W 87 minucie Retmaniakowi, po dośrodkowaniu Avu, udało się umieścić piłkę w siatce po raz drugi, lecz sędzia dopatrzył się tam spalonego. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Gorzka porażka, która mocno komplikuje naszą sytuację w tabeli. Tracimy obecnie aż 7 punktów do strefy premiowanej awansem. Nie pozostaje nam nic innego jak walczyć do końca i liczyć na masowe potknięcia góry tabeli.

MAZUR II KARCZEW 1:2 (0:1) PROMNIK ŁASKARZEW

Bramki:
78' Retmaniak (rzut karny) as. Kozakiewicz

Skład wyjściowy: Krawczyk - Dąbrowski, Sadowski, Sobczak (C), Kamiński - Bąk, Jarzębowski, Witkowski - Retmaniak, Ratajczak, Szczepański

Zmiany:
46' Kamiński --> Wirtek
46' Ratajczak --> Avu
46' Szczepański --> Kozakiewicz
65' Jarzębowski --> Trzaskowski
65' Dąbrowski --> Warszton