AKTUALNOŚCIGol Pawki pokonuje siły Zła
2023-04-23 Mazur II Karczew Aktualności

Gol Pawki pokonuje siły Zła

Mazur II wygrał z AKS Zły Warszawa, bezpośrednim rywalem w tabeli, wynikiem 1:0 i umocnił swoją pozycję na 4 lokacie. ,,Dwójka" od początku chciała zaznaczyć swoją przewagę i kontrolowała przebieg meczu. Już w 10 minucie Retmaniak wypuścił Ratajczaka, lecz ten przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem. Następnego ostrzeżenia już nie było, w 19 minucie Dąbrowski dograł w pole karne gdzie Retmaniak głową przedłużył do Witkowskiego, a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatce strzałem z woleja. Tego dnia pogoda nie rozpieszczała piłkarzy, było gorąco i duszno co wpływało na intensywność tego spotkania.

Do końca pierwszej połowy nie za wiele się już działo a gra toczyła się w środku pola. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Mazur kontrolował środek pola i starał się podwyższyć swoje prowadzenie. Trener Olszewski przed jej rozpoczęciem dokonał dwóch zmian: Mocha zamienił Avu a w miejsce Kamińskiego pojawił się Szczepański. Pierwszą groźną okazją w tej części spotkania był rzut wolny wykonany przez Łukasika, który uderzył w słupek. Zdecydowanie najciekawszą częścią tego meczu była końcówka. Przez nieumiejętność zamknięcia meczu zawodników Mazura, drużyna z Warszawy coraz intensywniej szukała bramki wyrównującej. Mieli 2 groźne sytuacje - w 75 minucie strzał sprzed pola karnego wybroniony został przez Krawczyka oraz w 80 minucie groźny strzał po wrzucie z autu, który minimalnie przeszedł obok słupka po bloku Piekuta.

Ostatnie 10 minut było pokazem niekompetencji ofensywy Mazura. Na początku po podaniu Zboiny, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, w słupek trafił Avu. Parę minut później podał on na pustą bramkę do Szczepańskiego, którego uprzedził obrońca gości. W końcówce Retmaniak przejął piłkę od pomocnika AKS-u i obsłużył Avu, który ponownie przegrał pojedynek z bramkarzem przyjezdnych. Na całe szczęście dobrze dysponowana tego dnia obrona gospodarzy nie dopuściła do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Mazura II. Brawo drużyna, walczymy dalej!

MAZUR II KARCZEW 1:0 (1:0) AKS ZŁY WARSZAWA

Bramki:
19' Witkowski as. Retmaniak

Skład wyjściowy: Krawczyk - Dąbrowski, A.Piekut, Sobczak (C), M.Łukasik - Zboina, Retmaniak, Witkowski - Moch, Ratajczak, Kamiński

Zmiany:
46' Kamiński --> Szczepański
46' Moch --> Avu
60' Ratajczak --> Sobków
75' Witkowski --> Nowak
75' Dąbrowski --> Warszton