AKTUALNOŚCICiężki okres Rezerw trwa
2023-05-08 Mazur II Karczew Aktualności

Ciężki okres Rezerw trwa

Mazur II poniósł 2.porażkę z rzędu przegrywając w 20.kolejce Klasy A z niżej notowanym Vulcanem Wólka Mlądzka 2:3.

,,Dwójka" z powodu dużej ilości kontuzji i rozgrywanemu w tym samym terminie meczu pierwszej drużyny miała do dyspozycji bardzo wąską kadrę. Brakowało wielu kluczowych zawodników a na ławce w czasie meczu trener Olszewski miał do dyspozycji dwóch zmienników. Mecz rozgrywany był przy obfitych opadach, co znacząco wpływało na jakość piłkarską tego spotkania.

Mimo tego zawodnicy Mazura dawali z siebie wszystko i przeważali w pierwszej części rywalizacji. Nie byli jednak w stanie zamienić tego na bramkę, co o wiele lepiej wychodziło ekipie gospodarzy, która wyszła na prowadzenie po bramce z kontrataku. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po przerwie Mazur nie spoczywał na laurach i w końcu przypieczętował swoją przewagę bramką wyrównującą. Sobków dograł do Kamińskiego a ten ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Po paru minutach karczewianie ponownie skarcili rywala. Tym razem oprawcą był Michał Łukasik, który fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadził nas na prowadzenie.

Parę minut później zawodnik drużyny przeciwnej uderzył głową w nos Sobkowa za co został ukarany czerwoną kartką. Od tego momentu graliśmy w przewadze. To co się wydarzyło później, jest niewytłumaczalne. ,,Dwójka" nie potrafiła dobić rywali, na co ci odpowiedzieli bramką wyrównującą po kolejnym kontrataku. w okolicach 75 minuty Vulcan zdobył swoją trzecią bramkę po centrostrzale z rzutu wolnego z bocznej strefy.

Ataki Mazura od tego momentu się nasiliły. Przy jednej z akcji, Kamiński niefortunnie uderzył piszczelem interweniującego bramkarza za co otrzymał czerwony kartonik. Mecz kończy się wynikiem 3:2 dla Vulcanu. Głupio stracone 3 punkty po raz kolejny, lecz trzeba mieć też na uwadzę sytuację kadrową, w jakiej znalazły się rezerwy IV-ligowego Mazura tego dnia. Gratulujemy rywalom zwycięstwa a naszym piłkarzom dziękujemy za walkę.

VULCAN WÓLKA MLĄDZKA 3:2 (1:0) MAZUR II

Bramki:
49' Kamiński as. Sobków
54' Łukasik M.

Skład wyjściowy: Anusiewicz - Łukasik M., Sadowski (75.Jabłoński), Piekut A., Warszton - Zboina, Moch (80.Seredyn), Kąkol - Sobków, Kamiński (Cz. kar. 83'), Dąbrowski