AKTUALNOŚCIWyrwali punkt z Huty! [FILM]
2024-05-18 Mazur Karczew Aktualności

Wyrwali punkt z Huty! [FILM]

Po pauzie za kartki na pozycję stopera powrócił Piekut, a w związku z tym Zboina został przesunięty na lewe skrzydło, Ksionz do środka pomocy, a Laskus na ławkę.

W 23' Hutnik otworzył wynik meczu. Po indywidualnej akcji prawą stroną Maciejewski technicznyą podcinką trafił ddo siatki. Najbliżej wyrównania byliśmy w 34', gdy po wrzutce Zboiny interweniujący obrońca trafił z główki w słupek. W 38' fatalnie spudłował napastnik gospodarzy. Do przerwy wynik 0-1.

W 54' doskonała sytuacja Mazura i strzał Zboiny bramkarz przeniósł nad poprzeczkę. Minutę później z trudem obronił uderzenie z dystansu Staszczuka. W 59' najpierw wspaniała parada Cybulki, a po chwili kontra i po dograniu z lewej strony Pawki świetnym szczupakiem Zboina doprowadził do wyrównania! W 64' ostry wślizg obrońcy w polu karnym na nogę Piekuta, ale brak reakcji sędziego. W zamian w 66' ponownie po akcji prawą stroną, Vogtman tylko przystawił nogę kierując dogranie do bramki, dając ponownie prowadzenie rywalom.

W 79' kontuzja Staluszki. Graliśmy 2 minuty w 10 i Damian popisał się wspaniałą interwencją. W 82' debiut w IV Lidze Bartłomieja Sobkowa. W 90' wrzutka w pole karne Piekuta, dogranie Zboiny i do wyrównania  płaskim uderzeniem z bliska doprowadził Kowalczyk! W doliczonym czasie z wolnego Stromecki trafił w poprzeczkę. Ostatecznie udało się wyrwać remis na boisku Potentata!

Wciąż zajmujemy 14.miejsce w tabeli, które już na pewno nie gwarantuje utrzymania i mamy stratę do bezpiecznej strefy 4 punkty. Nie tracimy jednak wiary, bo wszystko się może jeszcze wydarzyć, a z głównymi rywalami zagramy bezpośrednie pojedynki o pozostanie w IV Lidze.

Hutnik Warszawa - MAZUR 2-2 (1-0)
23.Maciejewski, 66.Vogtman - 59.Zboina (as.Witkowski), 90.Kowalczyk (Zboina)

Mazur: Cybulko - Staszczuk, Piekut, Gibas (72.Łukasik), Staluszka (82.Sobków) - Bąk 29żk - Zboina, Ksionz (72.Kowalczyk), Celiński 65żk (58.Laskus), Witkowski (82.Szczepański) - Raszka (58.Grunt)

Sędzia:  Paweł Wrochna (Siedlce)