2017-07-15 Mazur Karczew Aktualności

Sprowadzili Dolcana na kolana

W 1.sparingu letnim Mazur rozbił IV-ligowego Dolcana Ząbki 6-1 (2-1). Gole zdobyli: Bylak, Staluszka, Krawczyk z karnego, Raszka, testowany i Piekut.

Arkadiusz Modrzejewski: Pierwszy mecz kontrolny rozegraliśmy z IV ligowym zespołem Dolcanu Ząbki. W naszym zespole z różnych względów nie mogli wystąpić Emil Anusiewicz, Maciej Rudzki, Kamil Gałązka, Tomasz Głogowski, Jakub Piotrzkowicz, Daniel Zembol i Mateusz Pielak.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana. Pierwszą groźną akcję po błędzie naszej obrony stworzyli goście. Jednak w sytuacji sam na sam bardzo dobrze zachował się Paweł Błesznowski w naszej bramce. Po kwadransie przejęliśmy inicjatywę. Efektem tego była bramka zdobyta po akcji prawą stroną Patryka Dąbkowskiego. Piłkę podaną wzdłuż bramki miał już na nodze Paweł Bylak, ale w ostatniej chwili uprzedził go obrońca przyjezdnych nabijając swojego bramkarza w wyniku czego zrobiło się 1-0. Kilka minut później po niepotrzebnym faulu naszego obrońcy (mieliśmy przewagę 4x1) sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę wyrównującą zamienił pięknym strzałem Marcin Stańczyk. W 38 minucie wyszliśmy ponownie na prowadzenie po ładnej, zespołowej akcji środkiem boiska którą wykończył Dominik Staluszka.

W przerwie meczu trenerzy obydwu zespołów dokonali dużej ilości zmian. Po tych roszadach Mazur osiągnął zdecydowaną przewagę, którą udokumentował zdobyciem 4 kolejnych bramek. Na 3-1 z rzutu karnego (po faulu na Marcinie Raszce) zdobył Maciej Krawczyk. Na 4-1 podwyższył testowany młodzieżowiec po akcji Michała Trzaskowskiego. Piątego gola po podaniu Jakuba Pasika z głębi pola strzelił Raszka. Wynik na 6-1 ustalił pięknym strzałem Jakub Piekut.

Całą drużynę należy pochwalić za grę w dzisiejszym meczu. Oczywiście zdarzały się błędy, nieraz brakowało dokładności (szczególnie w pierwszych minutach meczu) ale w tej fazie przygotowań to normalna sytuacja. Do rozpoczęcia rozgrywek pozostały 4 tygodnie. Jeżeli chcemy walczyć o czołowe lokaty to nie pozostaje nam nic innego jak solidnie i w komlecie przepracować ten okres. W przyszłym tygodniu rozegramy 2 mecze kontrolne. W środę o 19.00 z zespołem Znicza Pruszków występującym w Centralnej Lidze Juniorów a w sobotę o 11.00 z IV ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki. Naszych kibiców serdecznie zapraszamy na te mecze, gdyż odbędą się w Karczewie.

MAZUR Karczew - DOLCAN Ząbki  6-1  (2-1)
Bramki : samobójcza 15', Staluszka 38', Krawczyk 50' (rzut karny), Dąbrowski 55', Raszka 58', Piekut 80'  - Stańczyk 20' (rzut wolny)

Skład I połowa : Błesznowski - Dąbkowski, Krawczyk, Maruszewski, Bakuła - Staluszka, Filipczak, Piekut, Zalewski - Bylak, Raszka

Skład II połowa : Głasek - Pasik, Krawczyk (68' Jobda), Dąbkowski (68' Maruszewski), Bakuła (68' Zalewski) - Trzaskowski, Filipczak (68' Piekut), Celiński, testowany 1, testowany 2- Raszka (68' Bylak)