2018-03-25 Mazur II Karczew Aktualności

Dwójka poszła w ślady Jedynki

Mazur II zainaugurował w identyczny sposób wiosnęw Karczewie jak pierwszy zespół. Podopieczni trenera Falkowskiego pokonali Marcovię 2-1. Bramki zdobyli: Łukasz Esman i Jakub Trzaskowski.

Damian Falkowski: Na inaugurację wiosny w LO w Karczewie podejmowaliśmy zawsze mocną na tym poziomie Marcovie Marki. Mecz w pierwszej połowie nie zachwycał toczył się w dość wolnym tempie , Marcovia ograniczała się do niskiego pressingu i kontr - to my byliśmy zespołem który utrzymywał się dłużej przy piłce i prowadził grę. W pierwszej połowie nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego rytmu, graliśmy za wolno przez co rywale bardzo szybko i mądrze się bronili. Tak naprawdę w pierwszej połowie poza sytuacją niewykorzystną Michała Trzaskowskiego oba zespoły nie stworzyły nic klarownego ani pod jedną ani pod drugą bramką.

Druga połowa to doskonałe wejście naszego zespołu gdzie strzelamy bramkę już w 30 sekundzie drugiej połowy na 1-0 i w 51 podwyższamy na 2-0 bramka Essmana. Prowadzimy dwoma bramkami i tak naprawdę nie zanosiło się na to by miało się coś zmienić. Niestety w 59 minucie po strzale z rzutu wolnego i rykoszecie gdzie na gorąco wydaje mi się że zawodnik był na pozycji spalonej Marcovia zdobywa kontaktową bramkę i zaczynają się niepotrzebne nerwy. W drużynie wkradł się chaos i niepotrzebna nerwowość, niestety ale straciliśmy kontrolę nad grą i była to raczej wymiana ciosów w jedną i druga stronę. Mimo tego to i tak tak naprawdę Marcovia nie stworzyła sobie jakiejś 100% sytuacji , faktycznie to ona miała dłużej piłkę w tej części meczu , my ograniczyliśmy sie do kontr i po dwóch takich powinniśmy strzelić dwie bramki niestety Marcinowi Wojciechowskiemu zabrakło szczęścia i ich nie wykorzystaliśmy.

Cieszą kolejne 3 punkty z bardzo wymagającym rywalem. Mimo tego że straciliśmy kontrolę w drugiej polowie to brawa dla chłopaków za to że zdobyli dzisiaj bardzo ważne kolejne oczka. Czeka nas jeszcze dużo pracy ale cieszy to ze jest w kim wybierać ze Ci chłopcy nabierają pewności siebie , młodzież zdobywa bramki. Czekają nas teraz bardzo ciężkie mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie i musimy nastawić się na to że będziemy musieli zostawić bardzo wiele serducha na boisku i nikt się nie położy. Ale wierzę w tych chłopaków w tych dwóch meczach pokazali że serca i determinacji im nie brakuje i jak przed każdym meczem czy to gramy z pierwszym miejscem czy ostatnim jedziemy walczyć tylko o 3 punkty.

Mazur II Karczew 2-1 (0-0) Marcovia Marki