2018-06-18 Mazur Karczew Aktualności

Modrzejewski: Nagroda za doskonałą postawę

Arkadiusz Modrzejewski:   Mecz z Mistrzem Polski - Legią był dla naszych zawodników nagrodą za doskonałą postawę w sezonie 2017/2018. Pomimo dużego zmęczenia i problemach zdrowotnych kilku zawodników (brak Emila Anusiewicza, Jacka Moryca, Piotra Celińskiego, Pawła Bylaka) po zakończonym w czwartek sezonie zaprezentowaliśmy się na Łazienkowskiej z dobrej strony.

W pierwszych minutach meczu kilka razy skutecznie założyliśmy wysoki pressing. Po jednej z takich akcji w 2 minucie spotkania piłkę przechwycił na 16 metrze Kamil Gałązka i ze spokojem uderzył obok Radosława Cierzniaka. Prowadziliśmy 1-0 !!! Po tej bramce piłkarze Legii przejęli inicjatywę i konstruowali akcję w ataku pozycyjnym. Nasz zespół do końca pierwszej połowy wyprowadził kilka groźnych kontrataków. Po dośrodkowaniach Jakuba Pasika, Michała Trzaskowskiego, Macieja Bakuły i Mateusza Pielaka kilka razy obrońcy Legii musieli się mocno napracować żeby zażegnać niebezpieczeństwo pod swoją bramką. W końcówce pierwszej połowy bardzo groźny strzał Bakuły obronił z trudem Cierzniak. Co nie może dziwić jednak to Legioniści groźniej atakowali i stworzyli wiele sytuacji do zdobycia bramki. Wykorzystali 3 z nich i do przerwy prowadzili 3-1. Bramki strzelili Mateusz Hołownia i Sandro Kulenović (dwie).

Na drugą połowę Trener Dean Klafurić desygnował do gry nową 11-kę. My dokonaliśmy tylko 5 zmian i naszym zawodnikom ciężko było przeciwstawić się szybkościowo rywalom. Widać było, że nasi chłopcy odczuwają trudy zakończonego przed trzema dniami sezonu. Z tego powodu Legia dominowała w drugich 30 minutach. Nasz zespół skupił się tylko i wyłącznie na defensywie. Jedyne zagrożenie pod bramką gospodarzy to bardzo silny strzał Filipczaka z rzutu wolnego. Legioniści natomiast mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki z których wykorzystali dwie. Do siatki trafili Michał Kucharczyk i Eduardo.

Dla naszego zespołu rozegranie meczu z najlepszym zespołem w Polsce to było coś wyjątkowego. Dziękujemy sztabowi szkoleniowemu Legii za możliwość rozegrania tego spotkania. Dla naszych zawodników była to ciekawa lekcja futbolu. Doskonały materiał do analizy. Nie ma nic lepszego jak nauka od Mistrza Polski.

Teraz przed zawodnikami czas na odpoczynek i regenerację. Po super rundzie jesiennej, w której to wygraliśmy 13 z 15 rozegranych spotkań ligowych czas na 3 tygodniowe urlopy. Na pierwszym treningu spotykamy się 9 lipca (poniedziałek) o godzinie 19.00. W okresie przygotowawczym rozegramy 5 gier kontrolnych (Piaseczno, Huragan, Mazovia, Drukarz, Dolcan). Najważniejsze, że wszyscy wiodący zawodnicy zostają na przyszły sezon. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych piłkarzy dlatego w zespole przed następnym sezonem zajdą kosmetyczne zmiany.