2018-09-20 U-12 (2007) Aktualności

Mazur U-12 ograł Vulcan

Mazur Karczew - Vulcan Wólka  (29) - Kopia(1)Gejzer poradził sobie z wulkanem. Od minuty ciszy rozpoczął się mecz obu drużyn, które w ten sposób oddały cześć zmarłemu piłkarzowi OKS Otwock Mateuszowi Jacakowi. Zawody rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem, gdyż nie wszyscy piłkarze gości mieli legitymacje i sędzia był zmuszony zweryfikować listę zgłoszonych zawodników.

Po zwyczajowym przywitaniu sędziego i drużyny gości mecz rozpoczął Mazur spokojnym ostrożnym atakiem na bramkę przeciwnika, który załamał się po niecelnym podaniu Oli. Kontratakowi zapobiegł niezastąpiony na swojej pozycji Franek, który wspólnie z Olą i Dominikiem powstrzymał próbę ataku na naszą bramkę. Gra toczyła się w środku boiska, drużyna Vulcanu została zepchnięta na własną połowę, jedynie próbując strzałami z daleka zaskoczyć naszego bramkarza. Presja własnego boiska dawała o sobie znać mnogością niecelnych podań, co powodowało załamywanie się ataków Mazura.

Z każdą upływającą minutą było widać coraz większą przewagę gospodarzy. W dwunastej minucie do wyegzekwowania rzutu wolnego podszedł Dominik, dając nam prowadzenie na 1 : 0. Dużo niewykorzystanych sytuacji, słaba skuteczność, jak również dobra postawa bramkarza Vulcanu powodowały, że wynik meczu długo nie ulegał zmianie. Wzorowa postawa Adasia na przedpolu swojej bramki zapobiegała groźnym sytuacjom pod naszą bramką.

Przełamanie nastąpiło po przejęciu podania pod polem karnym gości przez Karola, który w dwudziestej szóstej minucie zmienił wynik na 2 : 0 dla Mazura. Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu. Druga połowa to już nieustające ataki Mazura i sporadyczne wypady Vulcanu, kończące się na Adasiu, który szybkimi wyjściami na przedpole gasił zapędy bramkowe przeciwnika. Wzorowa postawa Michała K. na lewym skrzydle i Franka na środku obrony podcinała skrzydła napastnikom Vulcanu.

W ósmej minucie drugiej połowy akcję rozpoczął Franek podaniem do Jasia. Ten sprytnie odegrał do Michała, który wszystko widzi na boisku, więc dostrzegł Karola na wolnej pozycji, a ten nie omieszkał podwyższyć wynik na 3 : 0. Bardzo niewygodnym przeciwnikiem okazał się Vulcan. Szło jak po grudzie, ale pewnie. Mazur kontrolował przebieg meczu od początku do końca, gdy w dziesiątej minucie drugiej połowy Michał T. otrzymał precyzyjne podanie od Michała K., a ten podwyższył wynik na 4 : 0.

Bramek mogło być spokojnie drugie tyle, dwie poprzeczki, jeden słupek, samotne rajdy Jasia zakończone zbyt słabymi strzałami przy odrobinie szczęścia powinny zakończyć się bramkami. Gratulacje dla całej drużyny i zmienników. Z meczu na mecz wszystko wygląda coraz lepiej.                 Podziękowania dla kibiców, wszak jest to dwunasty zawodnik.

Strzelcami bramek zostali:

Karol – 2

Dominik – 1

Michał – 1

Na mecz zostali powołani: Ola Rz., Adam R., Jasiek D., Dominik N., Karol N., Michał T., Michał K., Franek G., Adrian W., Radek T., Mikołaj Ch., Kacper K., Patryk F., Mikołaj W., Kacper T.