2019-05-25 Mazur Karczew Aktualności

Klęska raszyńska

Do Raszyna Mazur pojechał bez Celińskiego i Gałązki oraz pauzujących za kartki: Zembola, Trzaskowskiego, Pasika i Pielaka. W opasce kapitana wystąpił Marcin Raszka, a na ławce rezerwowych zasiedli sami juniorzy i Bakuła.

Pierwsza akcja i już 1-0. Popis z autu do Patejuka, a ten z pierwszej piłki celnie w długi róg. W 6' korner dla KS, ale wybijamy na aut a po chwili strzał nad poprzeczką bramki Emila. W 8' w rewanżu Koriażnow obok słupka. Niestety w 15' gol samobójczy Filipczaka, który niefortunnie przeciął dośrodkowanie. W 17' z wolnego za mocne dośrodkowanie Hernika, na szczęście 2 minuty później trafia celnie z 20 metrów. W 21' groźna wrzutka KS z rożnego, ale nikt nie sięgnął piłki. W 23' Raszka przepchnął 2 obrońców i strzelił, ale bramkarz odbił na róg. Wrzutkę z rożnego wybili obrońcy. W 26' strzał Patejuka, zablokowany przez Dąbkowskiego. W 27' Dąbrowski w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili obrońca go zablokował. W 30' Hernik strzela obok słupka. W 34' uderzenie Popisa sparowane przez Emila na róg. W 41' strzał z 30m Emil na róg. W 42' kolejny korner dla KS, głową wybija Radek. Tuż przed przerwą w doskonałej sytuacji zbyt długo zwlekał Staluszka.

2.połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. W 48' Patejuk po nodze obrońcy zdobył gola. Po chwili kolejna bramka dla KS. Strzał broni Emil, ale dobitka głową Prażucha skuteczna. W 53' trzeci gol po zmianie stron. Gwardiak okiwał 3 obrońców i strzelił obok Emila. W 55' strzał Staluszki łapie bramkarz, a w 56' główkę Raszki. W 59' Staluszka strzela w poprzeczkę.  W 62' dośrodkowanie z kornera Hernika i Piętka głowkuje nad bramką. W końcówce meczu w naszych barwach zadebiutowali 16-letni Piotr Jałocha i Szymon Piskorz. W 75' Hernik nad poprzeczką. W 79' nad bramką Jałocha. W 84' Piekut głową, ale bramkarz łapie.

Przegraliśmy 1-2, a więc tyle ile wygraliśmy jesienią u siebie. Jest to najwyższa porażka od 17 maja 2014. Wówczas Mazur w III Lidze przegał w Ursusie 0-6.

KS Raszyn - MAZUR 6-1 (2-1)
Gole: 1., 48.Patejuk x2, 15.Filipczak (s), 50.Prażuch, 53.Gwardiak, 72.Oleksiak - 17.Hernik (as.Raszka)

Mazur: Anusiewicz - Piętka (65.Piskorz), Piekut żk, Filipczak, Dąbkowski - Gregorczuk (60.Jałocha), Koriażnow (70.Jobda), - Staluszka, Hernik żk, Dąbrowski żk - Raszka

Sędzia: Falencki (Ciechanów)