2021-05-19 U-13 (2008) Aktualności

Derby Championem dla Mazura

Pokonujemy dziś w meczu derbowym Champion Otwock 2-1

Wszystko odbyło się w doskonałej sportowej atmosferze na boisku jak i na trybunach. Trenerem w Champion jest były nasz wieloletni trener rocznika 2008 Piotr Kozera, a gra tam 4 naszych byłych zawodników, a w Mazurze gra 2 byłych zawodników Championa.

Zawody były wyrównane akcje szły na jedna i drugą bramkę. Wykazywali się konkretnie nasi bramkarze Jakub Kłos w pierwszej i Mikołaj Deleżuch w drugiej połowie. W 20 min. obejmujemy prowadzenie po strzale niezawodnego i niezmordowanego Bartka Jobdy pokonuje on bramkarza rywali tradycyjnie lewą noga po długim rogu. Szansę na podwyższenie miał jeszcze Mikołaj Stanaszek, który z połowy boiska zauważył że bramkarz gości wyszedł daleko od bramki i chciał go przelobować, ale piłka uderzyła w spojenie. Goście mieli idealną szansę na wyrównanie, ale po strzale zawodnika piłkę trącił Kłosik, a ta uderzyła w wewnętrzną cześć słupka i wyszła w pole. 1:0 do przerwy.

W drugiej nadal nikt nie przeważa na tyle by zdominować przeciwnika goście podchodzą trochę wyżej i mamy pewne problemy, ale od czego jest drugi as w drużynie czyli "Kondzio" Konrad Brzeziński, który po solowym rajdzie środkiem boiska i strzale z tzw. „czuba” pokonuje Otwockiego bramkarza i prowadzimy 2-0. Brawo Kondziu! W ostatnich minutach sytuacje maja goście i najpierw nasz były zawodnik " Grosik" Sebek Grochowski mając przed sobą pustą bramkę trafia w słupek i piłka opuszcza boisko, ale w następnej akcji "Grosik" już się poprawia i strzela honorowego gola dla Champion. Sędzia kończy mecz.

Mazur Karczew - Champion Otwock 2-1

1:0 Bartek Jobda
2:0 Konrad Brzeziński
2:1 Sebastian Grochowski

Mazur zagrał w składzie:

Bramkarze J.Kłos M.Delezuch
K.Brzezinski, M.Stanaszek, M.Grzęda, O.Trzepałka, A.Baka, B.Jobda, M.Parzych, W.Gębicki, P.Stelmach, M.Stankiewicz, S.Chorosiewicz, A.Piórczynski

trener D.Olszewski asystent F.Hrynkiewicz.

Za relację dziekujemy Arturowi Kłosowi.

/Podziekowanie dla tr.Kozery od rodziców i zawodników z rocznika 2008 za wieloletnią pracę/20210519_08_kozera