2023-03-09 Mazur Karczew Aktualności

Podsumowanie Jesieni 2022

Tuż przed startem rundy rewanżowej, garść statystyk z rundy jesiennej. Wystąpiło w niej 26 piłkarzy.  Mazur łącznie w lidze i pucharze wygrał 9 razy, 4 razy zremisował i 7 razy przegrał. Stosunek bramkowy: 39-27.

Jesienią odnotowaliśmy 6 debiutów transferowanych piłkarzy: Łukasza Puciłowskiego, Kacpra Laskusa, Avu, Oskara Szczepańskiego, Tomasza Okleki i Piotra Ruma. Poza nimi debiuty zaliczyli nasi wychowankowie: Mateusz Latuszek (po okresie gry w Jagiellonii CLJ Białystok), Stanisław Staszczuk i Michał Wirtek.

Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Zawal, który wystąpił w 16 meczach. Na podium znaleźli się jeszcze: Mateusz Kociszewski (łącznie z PP najwięcej minut) i Joachim Majchrzak. TUTAJ komplet statystyk!

TUTAJ statystyki strzeleckie

Statystyczny skład Mazura jesienią wyglądał następująco:

--------------------------------------------- Majchrzak ----------------------------------------------------
--- Kociszewski - Laskus (Bąk) - Celiński (Kozakiewicz) – Prochowski (Okleka) ---
--------------------------------------------- Puciłowski ----------------------------------------------------
------------------------ Latuszek (Staszczuk) – Piekut – Zawal - Kwaśniczko ----------------
------------------------------------------ Anusiewicz (Cybulko) ---------------------------------------

Zespół wiosną w lidze zdobył 31 bramki czyli średnio 1,82 na mecz. Stracił 20 czyli 1,18 na mecz ligowy. W tabeli jesieni zajął 7.miejsce z 27 punktami. Wygrał 8 razy, odnotował 3 remisy i doznał 6 porażek.

Chwile chwalebne to: wygrana 3-0 w Ząbkach, 4-3 w Ostrołęce oraz domowe pogromy (5-0 z Przasnyszem, 4-0 z Oskarem i 4-0 ze Świtem). Najbardziej żal porażek: 0-2 w Markach i u siebie 0-1 z Hutnikiem. Największa porażka miała miejsce na falstarcie - 0-3 z Wisłą II.