2023-05-27 Mazur Karczew Aktualności

Dwa gongi w końcówce

Po wyrównanym spotkaniu o 6.miejsce w tabeli, Mazur przegrał z MKS Piaseczno 0-2 (0-0). Bramki straciliśmy w ostatnich minutach pojedynku.

Do meczu z MKS przystąpiliśmy z 1 korektą. W miejsce pauzującego Prochowskiego do bloku obrony powrócił Piekut. Mecz w upalne, majowe popołudnie rozgrywany był w tle z organziowanym przez klub "Dniem Dziecka z Mazurem" Przed spotkaniem Prezes Piotr Niedziółka wręczył  podziękowania, szalik i koszulkę  byłemu kapitanowi zespołu - Mateuszowi Pielakowi.

W mecz mogliśmy wejść rewelacyjnie. Już w 1' w dogodnej sytuacju w polu karnym znalazł się Witkowski, ale z 10m nie trafił w bramkę. Mazur prowadził grę, a goście nastawili się na grę z kontry. W 15' Konopski zakończył jedną z nich strzałem z dystansu, na szczęście Cybulko był na posterunku. W 28' bliski gola był Avu, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Palamar.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. W 65' na strzał z 20m zdecydował się Celin, ale Palamar piękną paradą sparował piłkę na róg. Goście zrewanzowali się 2 minuty później. W sytuacji sam na sam Damian był lepszy od Konopskiego.

Na bramki czekaliśmy do ostatnich minut. W 83' niestety przysnął arbiter, gdy Ayodeji odebrał nieczysto po faulu piłkę Laskusowi i puścił akcję. Nigeryjczyk zagrał po chwili prostopadłe podanie i zaowocowało to bramką dla gości Folwarskiego, który trafił do pustej bramki. Z kolei w 90' po faulu Celińskiego na Krupniku, sam poszkodowany z karnego ustalił wynik spotkania. Mimo, że Damian wyczuł jego intencję.

forbet IV Liga wchodzi na najwyższy bieg. W środę jedziemy do Mszczonowa, a za tydzień zapraszamy na historyczny mecz - po raz pierwszy gościć będziemy KS CK Troszyn.

MAZUR - MKS Piaseczno 0-2 (0-0)
Bramki: 83.Folwarski, 90.Krupnik (k)

Mazur: Cybulko - Kociszewski, Piekut, Zawal, Latuszek - Puciłowski 48żk (51.Kozakiewicz) - Majchrzak (83.Retmaniak), Celiński 62żk, Bąk (69.Laskus), Avu (61.Staluszka) - Witkowski 53żk

Na ławce: 70 żk Anusiewicz

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)
Widzów: 200 + 300 na DD