BETA
2025-03-27 Mazur Karczew Aktualności

Antoni Trzaskowski nie żyje

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Antoni Trzaskowski. Popularny "Tosiek" był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii Mazura. Karierę rozpoczynał w Karczewie na pozycji obrońcy.

Po Mazurze trafił do Legii Warszawa, w której znalazł się w jej Galerii Sław. Z Legią zdobył 2 tytuły mistrza Polski (1969 i 1970) oraz dwukrotnie Puchar Polski (1964,66). W latach 1966-1973 rozegrał w Legii 159 pełnych wszystkich! ligowych spotkań, brał udział w 1970r. w półfinale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych (odpowiednik Ligi MIstrzów) z Feyenordem.

Następnie wyjechał do USA, gdzie swoją przygodę z piłką związał m.in z Rochester Lancers oraz Polonią Nowy Jork, jako grający trener w wieku 50 lat. Trzeba podkreślić, że Pan Antoni był Reprezentantem Polski. Z orłem na piersi (1 mecz w 1971r.) godnie reprezentował środowisko piłkarskie Karczewa.

Felieton dla Legii TUTAJ

Pogrzeb odbędzie się 2 kwietnia o g.12, w kościele w Karczewie.
Pogrążonej w żalu Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.
tosiek2025

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce.     Akceptuję.