AKTUALNOŚCIWreszcie zwycięstwo !
2009-05-27 Mazur Karczew Aktualności

Wreszcie zwycięstwo !

Fatalna passa przerwana! Po raz pierwszy wygraliśmy 1-0 (0-0) z rezerwami płockiej Wisły w której roiło się od I-ligowców. Pierwszego ligowego gola u siebie zdobył Karol Jankowski. W zespole zadebiutowało 3.juniorów: Marcin Chłopecki Grzegorz Bielecki i Filip Kamiński.

Szersza relacja już jest!

Mecz rozpoczęliśmy w odświeżonym składzie. W miejsce Jakubika, w zespole zadebiutował 18-letni Chłopecki. Trenerzy zdecydowali się po raz pierwszy dać także szansę debiutu kolejnym młodzieżowcom: Kamińskiemu i Bieleckiemu. W 1.połowie gra nie kleiła się. Spektakl nie mógł się zbytnio podobać. Mazurowi było ciężko przebić się przez obronę Wisły. Goście błyszczeli I-ligowym cwaniactwem a wysunięty na szpicy Wierzba we włoskim stylu krzykiem wymuszał wolne. Sędzia Korzeb niestety nabierał się na to i kartkami obdarowywał naszych defensorów. W tej części gry groźnie z dystansu uderzał podstawowy gracz z I Ligi Gregorek oraz Wierzba, ale Pusek był na posterunku. Z kolei bliski gola w debiucie był Chłopecki, ale jego dobitka z bliska trafiła w Malca.

W przerwie trener Karaś zmienił 3.graczy i Mazur grał lepiej. Wygrywał często walkę w środku pola i przejął inicjatywę na boisku. W obronie dobrze się spisywali kolejni debiutanci, a wprowadzony Jankowski absorbował bardziej defensorów gości. Z dystansu uderzali Woźniak i Zieliński, ale rutynowany Malec bronił bez problemu. Końcowe minuty zadecydowały o wyniku spotkania. W 80' po rzucie z autu, Dąbrowski miękko podbił piłkę, a Karol głową umieścił ją w siatce. Chwilę potem kąśliwy strzał Jacka, Malec wypiąstkował na róg. Goście mogli wyrównać, ale Sekulski nie pokonał Puska. Podobnie jak w końcówce Tlaga i Głąbicki - Malca.

Na to zwycięstwo i gola czekaliśmy 208 dni! Komplet punktów sprawił, że Mazur powrócił na 5.miejsce i nie musi się obawiać o tzw. "czarny scenariusz" w I i II Lidze. Ogrywanie juniorów się sprawdziło. Czas na kolejne debiuty w ostatnich meczach sezonu!

MAZUR - Wisła II Płock 1-0 (0-0)
Gol: 80.Jankowski (asysta Dąbrowski)