AKTUALNOŚCI3.Debiuty, 3.gole, pierwsze zwycięstwo
2010-08-21 Mazur Karczew Aktualności

3.Debiuty, 3.gole, pierwsze zwycięstwo

Mazur odniósł pierwsze zwycięstwo ligowe. Nasz zespół pokonał Narew 3-2 (2-1), po bramkach Jakubika, Kosima i Stańczuka. W zespole zadebiutowało kolejnych 3.piłkarzy. Zespół z Ostrołęki przegrał w tym roku z Mazurem po raz trzeci. Jest to dobry rywal "na przełamanie złej passy". Przypomnijmy bowiem, że po raz ostatni mecz ligowy w Karczewie, Mazur wygrał właśnie z Narwią a było to 3 kwietnia 2010..

Podopieczni Kolatora zaczęli mecz nieco skrępowani presją wyniku. W pierwszych minutach przewagę osiągnęli goście i już w 3' z rogu piłkę wrzucał Strzeżysz, a przy dalszym słupku z bliska do siatki wpakował ją Malanowski. Po chwili jednak nasi piłkarze się otrząsnęli i w 4.minuty wyszli na prowadzenie. Najpierw w 17' pierwszy celny strzał Jakubika odnalazł drogę do bramki "Łyżwy", a nastepnie w 21' po wrzutce z wolnego Dąbrowskiego, Kosim wpakował z bliska piłkę do siatki. W 1.połowie na bramkę gości strzelali także Dąbrowski i Kosim - minimalnie niecelnie.

Po wznowieniu gry Mazur kontrolował przebieg spotkania. W 72' piłkę do Tlagi podał Jakubik. Strzał Kamila wybronił jednak Łyżwa. Bramkarz Narwi popełniał jednak błędy. Kilka minut później nasi piłkarze rozklepali obrońców gości. Na bramkę uderzył Górecki, Łyżwa odbił piłkę przed siebie, a Stańczuk z bliska dobił ją do bramki.

Karczewianie zbyt szybko pozbywali się piłki i za często ją tracili. Dzięki temu zamiast spokojnej końcówki była nerwówka. Dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Pusek, broniąc celne bomby Strzeżysza. W 89' jednak po serii kornerów, Narew skopiowała sytuację z początku meczu. Tym razem Parszewski z bliska zdobył gola, ustalając wynik meczu. Wynik powinien brzmieć 4-2, ale Tlaga w sytuacji sam na sam trafił w Łyżwę.

Trener Kolator przebudował w porównaniu ze spotkaniem z Pogonią, linię defensywy. Doczekaliśmy się 3.debiutów. Całe spotkanie rozegrał na pozycji stopera wychowanek Filipczak. W 2.połowie na boisku pokazał się Gryglas, a w doliczonym czasie symboliczny debiut zaliczył w bramce młody wychowanek Chojnacki.

MAZUR - Narew Ostrołęka 3-2 (2-1)
17.Jakubik (a.Stańczuk), 20.Kosim (Dąbrowski), 79.Stańczuk (a.Górecki) - 3.Malanowski,89.Parszewski