AKTUALNOŚCIPorażka po 11 latach
2012-09-15 Mazur Karczew Aktualności

Porażka po 11 latach

Po 11 latach przerwy, Mazur przegrał u siebie z Ursusem 0-1 (0-1). W 1.połowie zemściły się niewykorzystane sytuacje Słockiego i Wielądka, ponieważ Radionov, podobnie jak rok temu, zdobył gola, który jak się okazało był na wagę 3.punktów. Naszym piłkarzom mimo ambicji nie udało się już doprowadzić do wyrównania...

Mecz rozpoczął się od przewagi Mazura. W 2' Słocki z linii pola karnego posłał piłkę obok słupka bramki Wysockiego. W 6' w polu karnym został odepchnięty Wojciechowski, ale sędzia nie dopatrzył się faulu, podobnie jak w 23' po zagraniu nakładką obrońcy Ursusa. Akcja, która powinna zakończyć się bramką dla gospodarzy miała miejsce w 21'. Doskonałe otwierające podanie do Wielądka zagrał Zieliński. Niestety Rafał w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Chwilę później ta sytuacja zemściła się. Ursus oddał jedyny celny strzał i wyszedł na prowadzenie. W 30' miękką wrzutkę w pole karne głową musnął Radionov i piłka pomiędzy rękami Puska wpadła do bramki. Dodajmy, że zabrakło w polu karnym Krystosiaka, który ucierpiał w tej akcji i leżał na murawie.

Po przerwie goście rozpoczęli z animuszem wsparci dopingiem przybyłej grupki swoich kibiców. W 64' ładną akcję zakończył minimalnie niecelnym uderzeniem Kabala. Po chwili kiksu obrońcy nie wykorzystał Jagodziński. Uderzył za lekko pomiędzy nogami bramkarza. Podobnie jak w 72', celnie ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Wysockiego. W doliczonym czasie nasz zespół musiał się odkryć i dzięki postawie Puska w bramce nie straciliśmy drugiego gola. Najpierw nasz kapitan wyłuskał piłkę Kabali spod nóg w sytuacji sam na sam, a następnie pięknie obronił uderzenie głową Radionova. Dla Mazura bramkę mógł zdobyć Wielądek. Po wrzutce Lewickiego strzelił głową, ale Wysocki udanie wypiąstkował futbolówkę. Z kolei Krystosiak miał piłkę meczową w 93' Po wrzutce z wolnego przestrzelił głową.

MAZUR - Ursus Warszawa 0-1 (0-1)
Gol: 30.Radionov