AKTUALNOŚCIDerby przegrane w doliczonym czasie
2014-03-15 Mazur Karczew Aktualności

Derby przegrane w doliczonym czasie

Po spotkaniu rozgrywanym w przenikliwym zimnie, stojącym na bardzo słabym poziomie, Mazur przegrał w Otwocku 0-1 (0-0). Gola dla gospodarzy derby w 3 minucie doliczonego czasu gry zdobył Jarosław Kęsek. Zemściła się wówczas sytuacja meczowa Mazura sprzed kilku chwil. W tym sezonie mamy zatem w dwumeczu derbowy remis 3-3. W naszym zespole zadebiutował Marcin Adamkiewicz...

Mecz derbowy był rozgrywany w iście marcowej aurze. Zawiewał zimny wiatr, deszcz. Brakowało dopingu zorganizowanych grup kibica, a na boisku zziębnięci kibice oglądali mierne widowisko. Mnóstwo fauli i niedokładności i kilka składnych "jak na lekarstwo" akcji.

W 1.połowie przewagę wypracowali sobie gospodarze. W 13' dwukrotnie celnie strzelali Pacuszka i Agu, ale Rosiński był na posterunku. Szczęścia próbował z ostrego kąta w 32' Zieliński, lecz uderzył niecelnie. W tej części gry Mazur nie stworzył sobie dogodnej sytuacji.

Po przerwie spotkanie się wyrównało. Nasz zespół zaczął konstruować składniejsze akcje. W 50' Mąka z 20 metrów trafił nieczysto, a kilka minut później Wojciechowski nieudanie wykończył swój rajd. Potem po obu stronach dominowała nieskładna kopanina i faule. Euforię wśród otwockich kibiców sprawiło wprowadzenie na ostatni kwadrans Kęska, który w 79' dobrze dograł z wolnego w pole karne. Dukalski pomylił się nieznacznie. Po chwili Kęsek po kontrze trafił w słupek. W tej akcji jednak faulu na Malesie nie dostrzegł najwyraźniej zziębnięty arbiter. W doliczonym czasie gry z kolei dopatrzył się przypadkowego zagrania ręką tuż przed linią pola karnego u Pasika i podyktował rzut wolny dla gospodarzy z kilkunastu metrów. Uderzenie Kęska w środek bramki zmusiło do kapitulacji Rosińskiego. Zemściła się sytuacja sprzed 2 minut, kiedy po składnej naszej kontrze Trzaskowski dobrze wyłożył piłkę Mące. Ten jednak uderzył zbyt czytelnie i Wysocki wybronił jego strzał.

Straciliśmy punkty w doliczonym czasie gry, zatem w tym sezonie mamy derbowy remis 3-3. W naszym zespole wystąpiło 6 wychowanków i kolejnych 4 od wieku juniora. Otwockie akcenty w składzie gospodarzy to: cały mecz Dukalskiego i cenne kilkanaście minut Kęska. Za tydzień zapraszamy na pojedynek z MKS Kutno.

Start Otwock - MAZUR 1-0 (0-0)
Gol: 93.Kęsek