AKTUALNOŚCIRzeź outsidera
2014-10-25 Mazur Karczew Aktualności

Rzeź outsidera

Mazur rozbił w puch zespół Okęcia, a goście powinni być szczęśliwi, że stracili jedynie 6 bramek, ponieważ był to najniższy z możliwych wymiar kary.

Prowadzenie objęliśmy już w 8'. Długą piłkę w pole karne posłał Filipczak, obrońców zmylił Trzaskowski, a Tomczykowski dopełnił formalności. Po chwili było 2-0. Tym razem precyzyjne podanie z głębi pola Woracha, na gola świetnym lobem nad bramkarzem zamienił "Czacha". Goście nie stworzyli zagrożenia własnymi akcjami. Jedynie w 30' sami sprokurowaliśmy sytuację strzelecką Kaczorowi, ale Sak stanął na wysokości zadania. W 36' precyzyjnym strzałem z wolnego Filipczak podwyższył nasze prowadzenie.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W 54' czerwoną kartkę obejrzał Mika, który złapał za koszulkę Malesę będącego w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Karnego wykorzystał Filipczak, a po minucie szybko na 5-0 podwyższył Malesa. Otrzymał świetne podanie wzdłuż bramki od Trzaskowskiego.

Kolejne minuty to marnowanie przez rozluźniony zespół Mazura kolejnych sytuacji bramkowych. W najdogodniejszych Malesa nie trafił w bramkę, a Tomczykowski nie skierował futbolówki do pustej bramki. W 75' bramkę zdobył Trzpil, ale był na pozycji spalonej. Dopiął jednak swego w 86', gdy przepchnął się w polu karnym i trafił do sieci. Zbyt dużą dozą gościnności Mazur obdarzył rywali w doliczonym czasie gry, pozwalając im zdobyć honorowego gola. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Kaczor.

Ograliśmy wyraźnego outsidera rozgrywek. To najwyższa wygrana ligowa od 26.08.2006, gdy wygraliśmy 6-0 z... warszawską Gwardią na wyjeździe. Z kolei w Karczewie to najwyższa wygrana od 24.03.2005 (13-0 z Koroną Góra Kalwaria)

Przed nami mecz pucharowy w czwartek oraz 2 ostatnie pojedynki ligowe. Rywale: Szydłowianka i Konstancin będą na pewno dużo bardziej wymagający...

MAZUR-Okęcie Warszawa 6-1 (3-0)
Gole: 8.Tomczykowski (as.Trzaskowski), 14.Trzaskowski (Worach), 36.Filipczak (Tomczykowski), 54.Filipczak (k) (Malesa), 56.Malesa (Trzaskowski), 86.Trzpil (Wojciechowski) - 92.Kaczor

Mazur: Sak - Pytkowski żk, Worach, Krawczy, Pasik żk (60.Zembol) - Filipczak, Falkowski (60.Leśkiewicz) - Trzaskowski (66.Trzpil), Malesa, Kociński - Tomczykowski (69.Wojciechowski)

Sędzia: Księżopolski (Siedlce)