AKTUALNOŚCITrzy do Zera od Lidera!
2015-08-22 Mazur Karczew Aktualności

Trzy do Zera od Lidera!

Inauguracja sezonu przebiegała pod dyktando Mazura. Goście grający w koszulkach Reprezentacji Polski zaczęli z animuszem. W 10' Sobotka uderzył niecelnie z narożnika naszego pola karnego. W odpowiedzi już pierwsza składna akcja gospodarzy przyniosła im prowadzenie. W 14' Kamil Gałązka posłał prostopadłe podanie do Karola Skóry, który wyprzedził obrońców, objechał bramkarza i skierował futbolówkę do bramki. Po zdobyciu bramki Mazur kontrolował przebieg spotkania. Powinien prowadzić wyżej, ale w 27' Adrian Kubicki minimalnie spudłował, a kilka minut później Bartek Stryjek prawidłowo wybiegł naprzeciw bramkarza, ale od nieuchronnego gola gości uratowała decyzja asystenta, który niesłusznie podniósł chorągiewkę do góry.

18 sekund po wznowieniu gry było już 2-0. Po skrzydle Paweł Pytkowski zagrał do Andrzeja Kocińskiego, który minął stoperów i zaskoczył Świdnickiego strzałem w krótki róg bramki. W ostatnich minutach przewaga Mazura powinna być udokumentowana kilkoma bramkami. W 73' Filip Trzpil spudłował z 5 metrów. Minutę później Świdnicki obronił uderzenie Damiana Falkowskiego. W odpowiedzi w 77' w najlepszej sytuacji bramkowej dla gości pomylił się Hubert Sobotka.

Wynik spotkania ustalił Radek Filipczak, który w 83' po wrzutce z kornera od Falkowskiego skierował głową piłkę do sieci. W ostatniej minucie fatalnie przestrzelił jeszcze Maciej Obrębski. Ostatecznie wygraliśmy 3-0.

Brawa należą się dla podopiecznych trenera Łukasza Stasiuka. W 3 meczach jako jedyni zgromadziliśmy komplet punktów i samodzielnie prowadzimy w rankingu. Przed Mazurem jednak kolejne bardzo trudne wyzwania. W meczach ze Spartą, Konstancinem i Hutnikiem.

MAZUR-Olimpia Warszawa 3-0 (1-0)
Gole: 14.Skóra (as.Gałązka), 46.Kociński (Pytkowski), 83.Filipczak (Falkowski)