AKTUALNOŚCIOrliki z Sokołem na remis
2017-05-31 U-8 (2009) Aktualności

Orliki z Sokołem na remis

Kolejny niezwykle emocjonujący pojedynek w rozgrywkach II Ligi Okręgowej MZPN stoczyła w sobotę drużyna Mazura 2009. Tym razem udaliśmy się na warszawskie Bielany na rewanżowy mecz z Sokołem Warszawa.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym w kwietniu w Karczewie, odnieśliśmy efektowne zwycięstwo 7:0. Tym razem jednak przeciwnicy zawiesili poprzeczkę znacznie wyżej i to oni po pierwszej kwarcie prowadzili 3:1. W kolejnych częściach pojedynku udało się nam znacząco poprawić grę obronną, dzięki czemu już do samego końca nie straciliśmy ani jednej bramki, jednak w ofensywie, pomimo ogromnej liczby dogodnych okazji, graliśmy wyjątkowo nieskutecznie. Po drugiej, bezbramkowej kwarcie, w trzeciej udało się nam wreszcie zdobyć bramkę kontaktową, a w ostatniej części meczu doprowadzić do wyrównania. W końcowych minutach obie drużyny stworzyły po kilka znakomitych okazji do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść, jednak wynik już nie uległ zmianie. Na szczególne uznanie zasługuje rewelacyjna interwencja naszego bramkarza Mikołaja, który dosłownie w ostatniej sekundzie meczu wybił piłkę zmierzającą w samo "okienko" bramki.

Duże brawa dla całego zespołu za zaangażowanie i walkę do końca.

Sokół Warszawa - Mazur Karczew 3:3

Bramki: Gębicki - 2, Piórczyński - 1
Asysty: Piórczyński - 1, Raszka - 2

Zagraliśmy w składzie: Wieczorkowski, Rogalski, Raszka, K. Kasprzak, Małaszuk, Pleskot, Baka, Piórczyński, Litwiniak, Awsiukiewicz, Gębicki.