AKTUALNOŚCIOlimpijka na otwarcie
2017-08-12 Mazur Karczew Aktualności

Olimpijka na otwarcie

Doskonale zainaugurowali sezon 2017/18 piłkarze Mazura. Pokonali młody zespół Znicza II Pruszków 5-0 (2-0). W 1.połowie 2 gole zdobył Marcin Raszka, a po przerwie kolejne dołożyli: Kamil Gałązka, debiutujący Paweł Bylak oraz Patryk Dąbkowski. Poza Bylakiem w zespole zadebiutował Szymon Dąbrowski, a po 13 latach do bramki powrócił Paweł Błesznowski.

Mecz z młodym Zniczem był jednostronnym widowiskiem. Pierwszą połowę zdeterminowały dwie bliźniacze akcje. W 12' prostopadła piłka od Gałązki do Raszki. Nasz killer mija bramkarza i wyprowadza Mazura na  prowadzenie. W 31' znowu podanie od Kamila, przyjęcie piłki głową przez Jirziego, minięcie głową Kwiatkowskiego i jest 2-0. Wynik odzwierciedlał sytuacje na boisku.

Po przerwie kolejne bramki były kwestią czasu. W 53' Raszka przejął piłkę, na której poślizgnął się defensor gości, podał do Gałązki, a Kamil techniczną podcinką nad bramkarzem trafił do sieci. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się debiutujący w Mazurze Paweł Bylak. Przystawił nogę po wrzutce z prawej strony wzdłuż linii bramkowej od Michała Trzaskowskiego i przedłużonej przez Marcina Raszkę. Wynik ustalił Patryk Dąbkowski. W polu karnym trafił do sieci, pomiędzy nogami Kwiatkowskiego. Dodajmy, że asystę zaliczył kolejny debiutant - Szymon Dąbrowski. Goście kończyli mecz w osłabieniu, po wykluczeniu Stępnia, ale wynik nie uległ już zmianie.

Brawo Panowie za udaną inagurację z Młodym Zniczem. Przed nami 2 prawdziwe sprawdziany - z Pogonią i Bronią.

MAZUR-Znicz II Pruszków 5-0 (2-0)
Gole: 12.,31. Raszka (as.Gałązka x2) x2, 53.Gałązka (Raszka), 64.Bylak (Trzaskowski), 80.Dąbkowski (Dąbrowski)

Mazur: Błesznowski - Bakuła (84.Głogowski), Maruszewski, Krawczyk, Dąbkowski - Piekut 68żk, Filipczak (67.Staluszka) - Pasik (57.Bylak), Gałązka (76.Celiński), Trzaskowski (73.Dąbrowski) - Raszka (84.Pielak)

Sędzia: Woliński (Siedlce)