AKTUALNOŚCIFalęcice zdobyte!
2018-05-06 Mazur Karczew Aktualności

Falęcice zdobyte!

Mazur pokonał po raz pierwszy LKS Promna 3-1 (0-0) i awansował na 6.miejsce w tabeli IV Ligi. Autorem dwóch  bramek byl Piotr Celiński, dla którego były to pierwsze trafienia w iV Lidze. Wynik ustalił Paweł Bylak.

Arkadiusz Modrzejewski: Na mecz do Falęcic gdzie rozgrywa swoje mecze zespół LKS Promna jechaliśmy niezwykle skoncentrowani i zmotywowani. Chcieliśmy przełamać złą passę z tym rywalem. W dotychczasowych 3 meczach zanotowaliśmy bowiem 2 porażki i ostatnio w rundzie jesiennej tego sezonu "nieprawdopodobny remis" gdzie mieliśmy mnóstwo sytuacji 100 %. Najważniejsze, że to cel zrealizowaliśmy, ale jak w każdy mecz w tej lidze trzeba było włożyć wiele wysiłku.

W pierwszej połowie mecz toczył się pod nasze dyktando, ale gra w ataku pozycyjnym na małym boisku przy przeciwniku który całą 11-ką bronił się na naszej połowie nie przyniosła efektów w postaci bramek i zbyt wielu okazji do ich zdobycia. Największe zagrożenie było po licznych stałych fragmentach gry, które miały obydwa zespoły.

W drugiej połowie meczu chcieliśmy zdecydowanie przyśpieszyć rozgrywanie piłki, grać bardziej zdecydowanie, z większym animuszem i zaatakować większą ilością zawodników. Powyższe przełożyło się na zdecydowaną przewagę i dużą ilość rzutów rożnych i wolnych dla naszego zespołu. Po dwóch rzutach rożnych wykonywanych przez Kamila Gałązkę w przeciągu 5 minut dwie identyczne bramki dla naszego zespołu zdobył Piotr Celiński. Były to pierwsze trafienia Piotrka w rozgrywkach IV ligi. Tylko tak dalej. Gratulacje !!!

W końcówce meczu przy prowadzeniu 2-0 w 2-3 sytuacjach zagraliśmy zbyt nonszalancko co zakończyło się utratą bramki w 83 minucie czym niepotrzebnie doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Rywal wprawdzie nie stworzył sobie już żadnej klarownej sytuacji, ale dopiero ostatnia akcja meczu w 95 minucie "zamknęła mecz". Po indywidualnej akcji Kuby Piotrzkowicza i dokładnym podaniu akcję zakończył celnym strzałem Paweł Bylak. Chwilę wcześniej w doskonałej sytuacji przestrzelił Szymon Dąbrowski.

Minął pólmetek rundy wiosennej. Nasz zespół wspaniale punktuje. Z 8 rozegranych meczów wygraliśmy 6 spotkań co przełożyło się na zdobycie 18 punktów (aż 5 więcej niż w tych samych meczach jesienią !!!). Zdobywamy w tej rundzie średnio 2,25 pkt na mecz. Tak dobrych wyników za mojej 2 letniej już kadencji jeszcze nie było !!! Awansujemy dzięki tym wynikom na coraz wyższe miejsce w ligowej tabeli (aktualnie 6 miejsce). Razem z zawodnikami chcemy iść za ciosem i wygrywać kolejne mecze. Zespół jest dobrze przygotowany do rundy, nie ma żadnych poważnych kontuzji, w zespole panuje świetna atmosfera. Zespół tworzą zawodnicy, którzy chcą "umierać" za kolejne zwycięstwa a uczciwa i sportowa rywalizacja przekłada się na wyniki zespołu. W drużynie nie ma "hamulcowych". Coraz większą rolę odgrywają zawodnicy młodzi. Potwierdza to udany dzisiejszy występ Piotra Celińskiego. Przed nami mecz za tydzień z Perłą Złotokłos. Interesuje nas tylko zwycięstwo i kolejny awans w ligowej tabeli !!!

LKS Promna-MAZUR 1-3 (0-0)
Gole: 52.Celiński (as.Gałązka), 60.Celiński (Gałązka), 95.Bylak (Piotrzkowicz) - 83.Oparcik

Mazur: Anusiewicz -  Bakuła, Wójcik, Maruszewski, Pasik - Filipczak, Celiński żk (66.Piekut), - Dąbkowski żk (71.Bylak), Gałązka (81.Dąbrowski), Trzaskowski (56.Piotrzkowicz) - Raszka żk (91.Staluszka)

Sędzia: Lewandowski (Warszawa)