AKTUALNOŚCIWygrana w upalnym Raszynie
2020-08-08 Mazur Karczew Aktualności

Wygrana w upalnym Raszynie

Mecz w 30°C upale Mazur rozpoczął w składzie z 5 młodzieżowcami. W roli kapitana, pod nieobecność Trzaskowskiego i Zembola, Jakub Piekut. Na pozycji stopera Piotr Celiński, a w środku pomocy Misza Koriażnow.

Strzał Patejuka z pierwszej piłki w 6' Emil wybił na rzut rożny. Po wrzutce z kornera, w zamieszaniu sytuację wyjaśnił Koriażnow. W 8' wolny po faulu na Kociszewskim. Dośrodkowanie Staluszki odbija ręką obrońca. Sędzia wskazał na wapno. Raszka nie pomylił się i wyprowadził nas na prowadzenie. 1-0!

W 10' groźny strzał rywali zza pola karnego tuż obok słupka. W 12' wrzutkę z rożnego Staluszki wybił obrońca. W 13' Raszka strzelił obok bramki. W 18' rożny dla Raszyna z zagraniem przed pole karne  i następnie niecelnym uderzeniem. W 29' w narożniku boiska faulowany Bakuła. Dośrodkowanie Staluszki wybił bramkarz na róg. Po chwili nasz korner rozegrany na krótko i niedokładne dośrodkowanie. Przerwa na wodę.

W 32' po faulu na Kociszewskim, dośrodkowanie Bakuły za mocne. W 35' bramkarz obronił strzał Kociszewskiego. W 36' po kornerze minimalnie niecelnie rywale. W 37' kolejny strzał i Emil na posterunku. W 43' dośrodkowanie Staluszki, Raszka przyjął i przestrzelił nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą faul na Raszce. Wrzutka Staluszki i  Piekut uderzył głową. Bramkarz odbił piłkę wprost w dzisiejszego kapitana, który dobił ją do bramki. Do przerwy 2-0! Trener KS na trybunach.

W przerwie Pielak zmienił Wojtasika. Chwilę po wznowieniu dośrodkowanie z kornera  Raszyna przeciął Emil. W 49' wolny po faulu na Majchrzyku, Pielak krótko do Staluszki, który strzelił niecelnie. W 51' niedokładna wrzutka Patejuka. W 56' groźne dośrodkowanie rywali, ale na szczęście przez nikogo nieprzecięte. W 60' z wolnego KS nad bramką. W 62' strzał wyblokował głową na róg Piekut. W 65' z rożnego Pielak i Koriażnow głową obok słupka. W 69' strzał Piekuta z 30m, bramkarz obronił, ale nie bez problemów.

W 71' karny dla Raszyna po naciąganym faulu Majchrzyka. Gol kontaktowy Patejuka. W 74' spore zamieszanie po wrzutce z rogu Staluszki. Przerwa na wodę w sierpniowym skwarze.

W 80' Anusiewicz piękną paradą wyłapał groźny strzał. W 86' w zespole zadebiutował Krzysztof Flis. W 90' Raszka w sytuacji sam na sam. Bramkarz jednak lepszy. Następnie wybronił także uderzenie Bartka  Bakuły.

KS Raszyn - MAZUR 1-2 (0-2)
Bramki: 71.Patejuk (k) - 8.Raszka (k), 45+1.Piekut (as.Staluszka)

Mazur: Anusiewicz - M.Bakuła 78żk, Piekut (kpt), Celiński, Staluszka - Koriażnow - Wojtasik (46.Pielak), Kozakiewicz, Majchrzyk 50żk (73.B.Bakuła), Kociszewski (86.Flis) - Raszka (92.Piskorz)

Sędzia: Cienki (Warszawa)

PS: Wielkie dzięki dla Pawła Walickiego.