AKTUALNOŚCIDerbowa deklasacja po przerwie
2020-11-21 Mazur Karczew Aktualności

Derbowa deklasacja po przerwie

W zimne listopadowe południe rozpoczęliśmy zaległy mecz derbowy z Józefovią. Do środka pola po urazach powrócili Celiński z Koriażnowem a na lewą flankę Pielak i widać było wyraźny progres w operowaniu piłką w porównaniu do meczu z Raszynem. Za kartki pauzował Kozakiewicz.

W 1.połowie posiadanie piłki było wyraźnie po naszej stronie, ale brakowało sytuacji bramkowych. W 16' z kornera piłkę wkręcił Staluszka, bramkarz wypiąstkował ją przed siebie, a główkę Piekuta Adamiak wybił z linii bramkowej. W 18' z lewej strony pola karnego uderzył Pielak, niestety trafił tylko w słupek. Tuż przed przerwą z dystansu celnym strzałem próbował szczęścia Trzaskowski.

Po przerwie nasza przewaga była jeszcze bardziej wyraźna i doczekaliśmy się wreszcie 3 bramek. W 51' z prawej strony pola karnego z piłką wbiegł Czacha i dograł do Koriażnowa. Misza z 11m huknął mocno i otworzył wynik spotkania. W 59' z wolnego w okienko uderzył Staluszka i tylko parada Przybysza zapobiegła bramce.

Po chwili było jednak już 2-0. W 60' z autu na wysokości pola karnego do Raszki piłkę rzucił Staluszka. Marcin obrócił się z Blechmanem na plecach i umieścił ją w krótkim rogu bramki. W 66' w uliczkę podanie dostał Staluszka, ale w sytuacji sam na sam spudłował.

Trzeci cios skuteczny wyprowadziliśmy w 70'. Blechman wyciął w polu karnym Raszkę i sędzia podyktował karnego. Strzał Marcina w środek bramki obronił Przybysz, ale dobitki już nie zdołał. W 73' nasz napastnik był bliski skompletowania klasycznego hattrika. Po wrzutce od Czachy uderzył głową jednak tuż obok słupka.

Potem 3 sytuacje stworzyła sobie Józefovia. W 77' piłkę na tacy otrzymał Dukalski, ale z 11m fatalnie przestrzelił, podobnie jak Boniec 2 minuty później. W 81' najbliższy gola był Rokicki. Huknął z 20m, na szczęście Cybulko piękną paradą sparował piłkę na róg. W końcówce w dogodnych sytuacjach spudłowali jeszce Raszka dla Mazura i Kruszewski dla Józy.

Wygrana derbowa, przy jednoczesnym remisie w zaległym spotkaniu Escola-Raszyn, pozwoliła na zakończenie roku na 5.miejscu w tabeli, z 2 punktami przewagi "nad kreską". W kolejny weekend Mazur rozegra 2 sparingi.

MAZUR - Józefovia Józefów 3-0 (0-0)
Gole: 51.Koriażnow (as.M.Trzaskowski), 60.,70.Raszka x2 (Staluszka, Raszka)

Mazur: Cybulko - Trzepałka, Piekut, Zembol (74.Majchrzyk), Staluszka - Koriażnow (86.J.Trzaskowski), Celiński - Pielak (83.Wojtasik), Kociszewski 82żk, M.Trzaskowski (83.Dąbrowski) - Raszka (86.Flis)

Sędzia: Piotr Rybus (Warszawa)