AKTUALNOŚCIU10: Podsumowanie weekendu 24-25 IV
2021-04-29 U-10 (2011) U-10 (2011) U-10 (2011) Aktualności

U10: Podsumowanie weekendu 24-25 IV

Po długiej przerwie spowodowanej wiadomo czym mogliśmy w ten weekend przypomnieć sobie, za co tak lubimy emocje związane z meczami ligowymi. Oto telegraficzny skrót tego, co się u nas działo w sobotę i niedzielę.

Najmniej z powrotu do grania cieszyli się chłopcy, którzy musieli nastawić budziki w sobotę wcześnie rano, aby o 8:30 dotrzeć na stadion w Dziecinowie. Tam rozegraliśmy mecz IV ligi z tamtejszą Wisłą. Pogoda dopisywała, forma chłopców także. Przewaga Mazurków od samego początku była zdecydowana i szybko udało się ją udokumentować bramkami. Warto też podkreślić świetną dyspozycję naszego bramkarza - Antka.

Następny chronologicznie mecz odbył się w Miętnem. Tam w ramach rozgrywek II ligi zagraliśmy z Sabio. Mimo, że nie spotkanie było później od tego w Dziecinowie, to tutaj chłopcy dojechali ewidentnie niewyspani. W połowie jednak rodzice chyba dolali dzieciom trochę kawy do bidonów i maszyna ruszyła. Po wyrównanych dwóch kwartach, w trzeciej udało nam się nieco obudzić, a ostatni kwadrans to już popis gry Mazurków.

Popołudniem meldujemy się w Garwolinie na meczu III ligi z dobrymi znajomymi - drużyną Wilgi. Mimo że spotkanie toczyło się w dobrym tempie, to bramek było jak na lekarstwo. Nieczęsto zdarza się bowiem w meczach 10-latków, aby po 30 minutach grania było tylko 1:0. Warto dodać, że ten jedyny gol, to była rakieta Maksia, którą możecie zobaczyć w poprzednim wpisie. Następnego gola, dopiero w 42. minucie strzela Januszek.... a potem w minutę tracimy dwa gole. W ostatniej kwarcie kolejne dwa i tyle. Ale nie łamiemy się, chłopcy zagrali naprawdę fajny mecz, a Ksawery w bramce naprawdę wyczyniał cuda. Jest nad czym pracować, ale widać też, że chłopcy robią ciągły postęp.

Ostatni mecz tego weekendu to znowu Wilga. Tyle że teraz nie drużyna, tylko miejscowość. Jedziemy bowiem do Wilgi na mecz sparingowy z tamtejszym Amurem, który na co dzień gra w III lidze. Dla naszych chłopców, którzy rzadziej grywają w rozgrywkach ligowych była to fajna okazja, aby sprawdzić się na tle mocniejszego przeciwnika. Doświadczenie, które zebrali w Wildze na pewno będzie procentować w kolejnych meczach.