AKTUALNOŚCIZbyt mało goli w bramce Escoli
2022-08-31 Mazur Karczew Aktualności

Zbyt mało goli w bramce Escoli

W ostatniej, sierpniowej kolejce IV Ligi Mazur do przerwy pewnie prowadził po bramkach Piotra Celińskiego i Joachima Majchrzaka 2-0. W 2.połowie nie wykorzystał kilku stuprocentowych okazji i po golu kontaktowym zafundował sobie nerwową końcówkę, ale ostatecznie wygrał 2-1 z ostatnią w tabeli Escolą Varsovią Warszawa.

1.połowa należała do Mazura. W 11' wychowanek Escoli, Filip Prochowski przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem. W 14' z rożnego dośrodkował Puciłowski, piłkę głową dograł Piekut, a Celiński z bliska płaskim strzałem w krótki róg dał nam prowadzenie. Goście nie zagrażali naszej bramce. Najgroźniejszy był strzał z 27' Ślendaka z ponad 30m tuż nad bramką wysuniętego Emila. W 39' udało się podwyższyć prowadzenie. Dwójkową akcję przeprowadzili Prochowski z Majchrzakiem. Lewą stroną przyszarżował FIlip dograł w pole karne, a tam Chimek między nogami stopera skierował piłkę do bramki. Pewne 2-0 do szatni.

Po przerwie powinniśmy szybko rozstrzygnąć losy spotkania. W 57' Prochowski był szybszy od Androsiuka, minął go, ale zabrakło decyzji i w doskonałej sytuacji stoperzy zasłonili mu światło bramki. Podobnie w 66' Majchrzak został zablokowany i nie podwyższył prowadzenia. Pierwsze ostrzeżenie ze strony rywali miało miejsce w 78', gdy Grot uderzył niesygnalizowanie tuż obok naszej bramki.

W 81' Jagielski wbiegł do środka z prawej strony i uderzył z 16m, a Piekut podbił piłkę głową zmylając Emila. Goście zdobyli bramkę kontaktową i nabrali wiatru w żagle. W 84' Grot z wolnego trafił w boczną siatkę, a w 87' Jagielski postanowił powtórzyć akcję bramkową, ale tym razem chybił. W 89' Kociszewski w odpowiedzi z wolnego trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie Pani sędzia ukarała Zembola bezpośrednio czerwoną kartkę, a po chwili strzał z wolnego Luki Emil wybronił piękną paradą, ratując dzisiejszą wygraną.

Brawo drużyna, przesuwamy się na 6.miejsce w ligowym rankingu. Kolejny mecz już w sobotę z faworytem rozgrywek na jego boisku - Mazovią Mińsk Mazowiecki

MAZUR - Escola Varsovia Warszawa 2-1 (2-0)
Gole: 14. Celiński (as.Piekut), 39. Majchrzak (Prochowski) - 81. Piekut (s)

Mazur: Anusiewicz - Kociszewski 28żk, Piekut, Zawal, Kwaśniczko 78żk - Puciłowski 51żk - Prochowski (71.Szczepański), Laskus (83.Bąk), Celiński (74.Zembol 95ck), Okleka (78.Avu)- Majchrzak (91.Rum)