AKTUALNOŚCIZagraniczna Narew zmyła Mazura
2023-03-18 Mazur Karczew Aktualności

Zagraniczna Narew zmyła Mazura

Nie udała się nam domowa inauguracja. Przegraliśmy 0-4 (0-3) z żądną punktów Narwią. Ostrołęczanie w zasadzie przed przerwą zamknęli mecz. Niemały w tym udział mieli ich zagraniczni piłkarze. Gole zdobyli: Polak, Ukraniec, Azer i Brazylijczyk.

Zainaugurowaliśmy wiosnę na bocznym boisku w słoneczne, marcowe popołudnie. Z powodu kontuzji twarzy w Płocku, w meczu pauzował Celiński. Poza nim w wyjściowym składzie zabrakło Raszki. W ich miejsce od 1' zagrali Bąk i Staluszka.

Goście nastawili się na szybkie kontry. Z powodzeniem zakończyli pierwszą w 10'. W środku pola piłkę stracił Puciłowski, przejął ją Olesiński i podał prostopadle do Jastrzębskiego, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi Mazur próbował z rzutów wolnych. W 14' Staluszka z 20m huknął, a piłka po rykoszecie muru wyszła na róg. W 16' z 30m tuż obok słupka uderzał zaś Bąk.

Niestety dalsze minuty sprzyjały Narwi. W 22' Olesiński z 6m trafił w słupek, ale w 37' odnotował asystę. Pociągnął lewą stroną, dograł w pole bramkowe, a tam Ukraniec Budniak uprzedził Staszczuka i z bliska podwyżyszył prowadzenie. Do szatni goście w zasadzie zamknęli mecz. W 43' kolejna strata, rajd Bruno i jego strzał, który obronił Cybulko, ale wybita piłka siadła na 20m Azerowi Faracovowi, który precyzyjnie trafił do naszej bramki.

Po przerwie trener dokonrał 3 zmian i roszad, zagraliśmy w systemie 3-5-2. Celnie strzelali Witkowski i głową Piekut, ale nie były to sytuacje stuprocentowe. Blisko bramki w 76' był Raszka, ale uderzenie piętką było zbyt lekkie. W 82' kolejny zagraniczny nabytek Narwi, Brazylijczyk Bruno po kolejnej kontrze, zabawił się z naszymi defensorami i ustalił wynik konfrontacji. Wykorzystał lukę w obronie, gdy zabrakło w niej leżącego po starciu na murawie Kwaśniczki. W doliczonym czasie Avu mógł zdobyć głową bramkę honorową, ale ostatecznie uzbecki bramkarz zachował czyste konto. Dodajmy, że tak wysoko u siebie z Narwią dotychczas jeszcze nie przegraliśmy.

Za tydzień pauzujemy w IV Lidze, po wycofaniu się Orła, dopisujemy 3 punkty bez gry. Zapraszamy na kolejne mecze kibiców. Za 2 tygodnie - 1 kwietnia, poza meczem z Marcovią, kiełbaski z grilla, ciepłe i chłodne napoje oraz uroczyste zapełnienie nowej, krytej trybuny na stadionie.

MAZUR - Narew Ostrołęka 0-4 (0-3)
Gole: 10.Jastrzębski, 37.Budniak, 43.Faracov, 82.Bruno

Mazur: Cybulko - Staszczuk 35żk (78.Prochowski), Piekut, Zawal, Kwaśniczko - Puciłowski (46.Witkowski) - Kociszewski 45żk, Kozakiewicz (46.Raszka), Bąk (69.Latuszek), Staluszka (46.Szczepański) - Majchrzak (82.Avu)

Sędzia: Daniel Miller (Siedlce)