AKTUALNOŚCISuper Zmiennicy w Kadrze dali radę Eskadrze
2023-03-25 Mazur II Karczew Aktualności

Super Zmiennicy w Kadrze dali radę Eskadrze

Mazur II Karczew zwycięża w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej na własnym terenie z EsKadrą Warszawa wynikiem 3:0!

Mecz od początku był wyrównany, a obie ekipy zaciekle walczyły o przewagę w środku pola. Mimo dobrej gry gości to Dwójka posiadała zatrważającą przewagę jeśli chodzi o klarowne sytuacje. Już w 2 minucie Ratajczak zagrał między obrońców do Retmaniaka, lecz niestety ten za długo zabierał się do strzału, który został zablokowany przez obrońcę Eskadry. W 16 minucie Jarzębowski zagrał przeszywające górne podanie na długi słupek gdzie w poprzeczkę z główki strzelił Szczepański.

Kolejna sytuacja należała do Łukasika, który otrzymał dobre podanie od Retmaniaka i w dogodnej sytuacji uderzył w bramkarza. Ten parę minut później popisał się nieziemską interwencją przy strzale z 19 metra po krótkim słupku w okienko Jarzębowskiego. Tuż przed przerwą Avu znakomicie poradził sobie z obrońcą na linii końcowej i dośrodkowaniem zmusił bramkarza do sparowania piłki na 7 metr, gdzie niestety Szczepański źle przyjął futbolówkę i obrońcy wybili piłkę za pole karne. Mimo dobrej gry obu zespołów to Mazur dominował jeśli chodzi o konkrety, lecz przez swoją nieskuteczność schodził do szatni z wynikiem 0:0.

W przerwie trener Olszewski przeprowadził jedną zmianę. Na boisku pojawił się w miejsce Ratajczaka - Bąk. Po paru minutach drugiej połowy zamieszania w polu karnym nie wykorzystał Avu a później Sobczak. Następnie miała miejsce najważniejsza zmiana tego spotkania. W 55 minucie na boisku za Retmaniaka pojawił się młody debiutant - Jakub Trzaskowski. Goście mogli niespodziewanie wyjść na prowadzenie w okolicach 60 minuty lecz po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu piłkę z linii wybił Celiński.

Aż w końcu, w 73 minucie Mazur II Karczew wyszedł na prowadzenie. Celiński zagrał w pole karne do Trzaskowskiego, który z dużą dawką szczęścia minął obrońce Eskadry i pewnym strzałem pod poprzeczke z półwoleja umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce trener Olszewski zastosował kolejne dwie roszady w składzie. W 75 minucie za Jarzębowskiego wszedł Sadowski a w 77 - Kamiński za Szczepańskiego.

Temu drugiemu wystarczyły 3 minuty na boisku aby podwyższyć stan rywalizacji. W 80 minucie Celiński wpadł w pole karne, zagrał między obronę a bramkarza Eskadry a do futbolówki dopadł Kamiński i było już 2:0. W końcówce spotkania Trzaskowski po długim podaniu Bąka potwierdził swój genialny występ bramką na 3:0 i Mazur II Karczew zainkasował 3 punkty. Dzięki temu zwycięstwu wspinamy się na 3 miejsce w tabeli. Brawo drużyna!

MAZUR II KARCZEW 3:0 (0:0) ESKADRA WARSZAWA

Bramki:
73' Trzaskowski as. Celiński
80' Kamiński as. Celiński
85' Trzaskowski as. Bąk

Skład wyjściowy: Krawczyk - Dąbrowski, Latuszek, Sobczak (C), K.Łukasik - Celiński, Jarzębowski, Retmaniak - Avu, Ratajczak, Szczepański

Zmiany:
46' Ratajczak --> Bąk
55' Retmaniak --> Trzaskowski
75' Jarzębowski --> Sadowski
77' Szczepański --> Kamiński
85' Avu --> A.Piekut