AKTUALNOŚCIUratowani przez rożne
2023-06-12 Mazur II Karczew Aktualności

Uratowani przez rożne

W przedostatniej kolejce tego sezonu ,,Dwójka" podejmowała na swoim stadionie ostatnią drużynę w tabeli, która nie zdobyła w tym sezonie ani jednego punktu i z bilansem bramkowym 9:109 z hukiem spadła do Klasy B już dawno temu. Mecz z Wisłą Maciejowice miał być dla zawodników z Karczewa przyjemnym i wysokim zwycięstwem, w którym każdy mógł poprawić swoje statystyki. Jak się jednak okazało, nie do końca tak było.

Mecz zaczął się bardzo dobrze, bo już w 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szczepańskiego do siatki trafił Retmaniak. Podczas gdy już wszyscy się zastanawiali, ile jeszcze bramek tego dnia strzeli Mazur, ci mieli problemy ze stworzeniem składnej akcji, a gdy już takie się udawały, nie potrafili ich skończyć. Większość akcji Karczewiaków było chaotycznych, a najgroźniejsze tego dnia były strzały z dystansu - Ratajczaka, który wylądował na poprzeczce i Retmaniaka, którego świetnie wybronił bramkarz przyjezdnych. Pod koniec pierwszej połowy, znów za sprawą rzutu rożnego, ,,Dwójka" przełamała impas strzelecki i po dośrodkowaniu Kąkola, piłkę w bramce umieścił Igor Jabłoński. Jest to jego pierwszy gol na poziomie seniorskim - gratulujemy!

Druga połowa była dokładnie tym samym, co pierwsza, tylko że nie udało się już nic ustrzelić ze sprzyjającego nam dzisiaj stałego fragmentu gry. Mazur koncertowo marnował swoje sytuacje. W poprzeczkę uderzył Sobków, w sytuacji sam na sam pomylił się Trzaskowski oraz nasz bramkarz wprowadzony w pole, Kacper Krawczyk, po podaniu Trzaskowskiego również nie poradził sobie oko w oko z bramkarzem przeciwników. Ostatnią bramkę tego meczu udało się strzelić dopiero w końcówce. Seredyn wypuścił na skrzydle Szymona Trzaskowskiego, który wrócił do naszej drużyny po długiej przerwie, a ten zagrał w pole karne do Retmaniaka. Jego strzał z linii bramkowej ręką wybił obrońca Maciejowic, lecz do odbitej przez niego piłki dopadł Jakub Trzaskowski i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu zapewniamy sobie 4 miejsce na koniec sezonu i ostatni mecz gramy tak naprawdę o nic. Wyjazd do Parysowa będzie jednak ważnym wydarzeniem dla ekipy gospodarzy, którym brakuje jednego punktu, aby wyjść ze strefy spadkowej.

MAZUR II KARCZEW 3:0 (2:0) WISŁA MACIEJOWICE

Bramki:
15' Retmaniak as. Szczepański
42' Jabłoński as. Kąkol
88' Trzaskowski J.

Skład Wyjściowy: Sobczak - Warszton, Jabłoński, Sobczak (C), Dąbrowski - Sadowski, Kąkol 47żk, Retmaniak 57żk - Sobków, Ratajczak, Szczepański 66żk

Zmiany:
46' Ratajczak --> Trzaskowski J.
60' Sobków --> Krawczyk
60' Sadowski --> Seredyn
60' Warszton --> Trzaskowski Sz.