AKTUALNOŚCIRozszarpani przez Ząbki
2023-08-30 Mazur Karczew Aktualności

Rozszarpani przez Ząbki

Ząbki szybko rozgryzły Mazura. Po 1.połowie wygrywały 4-0 w Karczewie. Trudno sobie przypomnieć gorsze pierwsze 45 minut naszego zespołu. Ostatecznie przegraliśmy 1-5 (0-4). Honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Kociszewski.

Mecz został rozegrany na boisku nasiąkniętym wodą po ulewie.W 7' arbiter nie odgwizdał faulu w polu karnym na Gruncie. Wówczas  być może mecz ułożyłby się inaczej. Niestety w tych warunkach lepiej odnaleźli się goście, z niemałym udziałem naszej defensywy. W 11' objęli prowadzenie, gdy po wrzutce z rożnego trafił głową do bramki ich kapitan. Mazur nie otrząsnął się po stracie tej bramki, a już w kolejne 5 minut stracił kolejne dwie. Najpierw Spychaj podał do Głowali, który uderzył z 20m, a piłka po odbiciu od Zawala zmyliła Górnasia. Po chwili z lewej strony z ostrego kąta dośrodkowanie przeciął czupryną Bąk i zrobiło się 0-3.

W 29' sędzia Wąsowski obdarował Ząbki karnym. Faulował podobno Witkowski, chociaż Glińśki po prostu szukał kontaktu i się wywrócił. Na Jedenastkę już bardziej zasługiwała sytuacja z 7' na Gruncie. Karnego na 4.gola zamienił sam Gliński. W 35' pierwszy celny strzał dla nas oddał Witkowski, natomiast w 45' po rajdzie Kwaśniczko wystawił piłkę Gruntowi, ale Michał fatalnie chybił. To była setka. Do szatni schodziliśmy z wynikiem 0-4. Nie sposób odnaleźć w kronikach klubowych takiego, domowego meczu, abyśmy tak wysoko tu przegrywali do przerwy...

Po wznowieniu kolejne sytuacje miała Ząbkovia. W 53' Augustyniak z bliska trafił w poprzeczkę, a w 61' stfrzał Kencla, obronił Górnaś. W 75' dobrze z wolnego uderzył Bąk, ale golkiper byłna posterunku. W 84' po zagraniu ręką w polu karnym Augustyniaka, z 11m Kociszewski zdobył bramkę honorową. Po 3 minutach mogliśmy zmniejszyć rozmiar porażki, ale Raszka w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Zemściło się to w doliczonym czasie gry, gdy rywale przejęli fatalne wybicie doświadczalnie zestawionej linii obrony i młodszy Agustyniak płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

Rywal wygrał w pełni zasłużenie. Mamy nadzieję, że drugi raz Mazura nie zagra tak słabo w tym sezonie. Lecimy w dół tabeli - na 13.miejsce. W niedzielę wyjazd do Płocka. Zagramy z rozpędzonym Liderem - Wisłą II, któa jako jedyna posiada komplet punktów w IV Lidze.

MAZUR - Ząbkovia Ząbki 1-5 (0-4)
Gole: 84.Kociszewski (k,po zagraniu ręką) - 11.Piotr Augustyniak, 13.Zawal (s), 16.Bąk, 30.Gliński (k), 93.Mateusz Augustyniak

Mazur: Górnaś - Łukasik (46.Staluszka), Piekut (46.Puciłowski 64żk), Zawal (68.Włoch 82żk), Kwaśniczko 32żk - Spychaj - Kowalczyk (68.Korfel), Kozakiewicz (55.Celiński 80żk), Witkowski (46.Bąk), Kociszewski 50żk - Grunt (46.Raszka)

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)