AKTUALNOŚCIKarny Grunta warty 3 punkty
2023-09-09 Mazur Karczew Aktualności

Karny Grunta warty 3 punkty

Po meczu z cyklu "kto strzeli ten zwycięża", Mazur pokonał Marcovię Marki 1-0 (0-0). Tym kto strzelił był dzisiaj Michał Grunt i to on został autorem gola z rzutu karnego na wagę 3 punktów.

W gorące. wrześniowe popołudnie rozegraliśmy pojedynek za 6 punktów z sąsiadem w tabeli z Marek. Mała liczba sytuacji bramkowych w tym meczu zwiastowała to, że kto strzeli gola ten wygra. I tak się też stało.

W 1.połowie warto odnotować uderzenie z 17' Nastałka z 20-metrowego wolnego. Na szczęście powracający między słupki Anusiewicz, był na posterunku i wybił na róg piłkę. Minutę później groźną akcję zaczał Celiński, zakończoną celnym strzałem po rykoszecie Banana. W 26' bliski przecięcia dośrodkowania wzdłuż bramki był dla gości Kalisiak, a w 34' Kwaśniczko po rajdzie trafił, ale tylko w boczną siatkę bramki.

Po przerwie było ciut ciekawiej, ale dopiero w ostatnich jej minutach. Najpierw w 60' niewiele zabrakło, aby Raszka sięgnął końcem buta dośrodkowania, a 2 minuty później Grunt, który go zmienił był bliski gola głową, ale nie sięgnął wrzutki. W 66' sędzia nie odgwizdał ewidentnego karnego po wyraźnym odbiciu piłki ręką przez Zelmańskiego, a w zamian po kornerze huknął z 12m Chyrchała, na szczęście Emil instynktownie obronił ten strzał.

W 1.akcji po wejściu na boisko został sfaulowany w polu karnym przez Bućkę Szczepański i tym razem arbiter wskazał na wapno. Pewnym strzałem karnego na bramkę zamienił Grunt. W 80' Oskar dograł piłkę idealnie na głowę Michała, ale nasz napastnik strzelił wprost w bramkarza. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i po 3 porażkach dopisaliśmy komplet oczek do konta, co pozwoliło nam wyprzedzić w rankingu Marki. Przed nami za tydzień mecz w Ursusie.

MAZUR - Marcovia Marki 1-0 (0-0)
Gol: 73. Grunt (k.po faulu na Szczepańskim)

Mazur: Anusiewicz - Łukasik (92.Staszczuk), Spychaj, Zawal (78.Kozakiewicz), Kwaśniczko 96żk - Puciłowski 59żk ((88.Włoch) - Kowalczyk (57.Staluszka), Celiński 24żk, Bąk (59.Witkowski), Kociszewski (70.Szczepański 86żk) - Raszka (62.Grunt 96żk)

Sędzia: Jakub Jabłoński (Radom)