AKTUALNOŚCISukces z Józą legł w gruzach
2023-10-28 Mazur Karczew Aktualności

Sukces z Józą legł w gruzach

Po meczu obfitującym w nieliczne ciekawe akcje, po raz pierwszy w historii Józefovia pokonała 1.zespół Mazura. Prowadziła do przerwy 1-0, ale po wznowieniu błyskawicznie wyrównał "kat Jóży" Marcin Raszka. Niestety zamiast kolejnej bramki, straciliśmy drugiego gola i komplet punktów.

Inicjatywa należała od początku do gospodarzy. W 4' w sytuacji sam na sam z Przybyszem znalazł się Łukasik, ale bramkarz odważnym wyjściem, wygrał pojedynek. W 15' Celiński z 16m posłał piłkę nad poprzeczką. W 17' z piłką znalazł się Staluszka, uderzył celnie, ale ponownie górą był Przybysz. W 25' piłka dośrodkowana przez Puciła trafiła w rękę Uthke-Nowaka, ale arbiter nie wskazał na wapno. Gdy wydawało się, że bramka dla Mazura jest kwestią czasu, nieoczekiwanie w 34' precyzyjna wrzutka z 30m wolnego Filochowskiego trafiłą na głowę Ognichy, po którego uderzeniu odbiła się od dolnej części poprzeczki i wpadła do naszej bramki. Tuż przed przerwą pownniśmy wyrównać. Ruszyliśmy z kontrą 2 na 1, ale Kwaśniczce nie udało się dograć do Raszki. Do przerwy przegrywaliśmy 0-1.

Po wznowieniu błyskawicznie doprowadziliśmy do wyrównania, po składnej akcji lewą stroną. Kowal dograł przed bramkarza do Raszki i Marcin dokładając nogę, po raz 3 w swojej karierze strzelił gola Józie. Po wyrównaniu dążyliśmy do zdobycia kolejnej bramki, a goście czyhali na kontry. Mecz nie obfitował w sytuacje bramkowe. W 74' po stałym fragmencie gry Grunt główkował w poprzeczkę. Powtórzyła się historia z 1.połowy w 77'. Chaos w interwencjach i złe ustawienie obrońców wykorzystał Malinowski. Dograł za ich plecy piłkę do Filochowskiego. Przy jego strzale w krótki róg skapitulował Cybulko. W końcówce dążyliśmy do wyrównania, a w ostatnich minutach graliśmy w przewadze, gdy sędzia wyrzucił z boiska strzelca gola na 1-2. Najbliżej wyrównania był Celin, ale w 89' uderzył niecelnie.

Po raz pierwszy w historii Józefovia pokonała 1.zespół Mazura. Miała dzisiaj niemalże 100%-tową skuteczność. Z przebiegu gry nie była  lepsza, ale wykorzystała praktycznie 2 sytuacje, które sobie stworzyła. Dzięki wygranej przejęła nasze 12.miejsca w tabeli i na tą chwilę wyprzedziła Mazura w wyścigu do finalnego utrzymania w IV Lidze.

Za tydzień wyjazd do "Kulturalnego" Troszyna. KS Centrum Kultury to wicelider i ostatni zespół z górnej części tabeli na naszym rozkładzie.

MAZUR - Józefovia Józefów 1-2 (0-1)
Gole: 47.Raszka (as.Kowalczyk) - 34.Ognicha, 77.Filochowski

Mazur: Cybulko - Łukasik 2żk, Zawal, Piekut, Kwaśniczko 63żk - Puciłowski - Kowalczyk (66.Avu), Bąk 79żk (80.Szczepański), Celiński, Staluszka (78.Kozakiewicz) - Raszka (71.Grunt 80żk)

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)