AKTUALNOŚCIStatus Quo zachowany
2024-03-24 Mazur II Karczew Aktualności

Status Quo zachowany

W wielkim powrocie do rozgrywek ligowych udało nam się wykonać plan minimum - zachować status niepokonanych i nie dopuścić, aby trzecia w tabeli Victoria zbliżyła się do nas punktami. Chociaż zwycięstwo, podobnie jak w tamtej rundzie, było w zasięgu ręki...

Mecz bardzo przypominał nasze poprzednie starcie. Victoria dominowała jeśli chodzi o posiadanie piłki, a Mazur konsekwentnie się bronił i od czasu do czasu wyruszał na ofensywną eskapadę. Pierwsza połowa była gorsza od drugiej w naszym wykonaniu, chociaż mogliśmy schodzić do szatni z korzystnym wynikiem, kiedy to Sobków, który zagrał genialne spotkanie i zdcydowanie zasłużył na miano zawodnika meczu, wrzucił na 12 metr do Retmaniaka, a ten z woleja minimalnie chybił nad okienkiem bramki. Po stronie Victorii konkretów nie było. Mimo świetnej gry młodych graczy z Sulejówka z piłką, nasza dobrze dysponowana obrona nie dopuszczała do groźnych uderzeń na bramkę.

W drugiej połowie Mazur przycisnął trochę mocniej i lider zaczął grać więcej piłką. Poskutkowało to dobrą akcją, kiedy to strzał Kuby Trzaskowskiego z 12 metra, świetnie wybronił bramkarz gości. W 71 minucie sprawy w swoje ręce wziął nasz super zmiennik - Kacper Włoch, który pojawił się na boisku w 50 minucie. Świetnym zwodem minął on w polu karnym defensora Victorii, który następnie sfaulował naszego pomocnika. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i strzałem w środek zmylił goalkeepera przyjezdnych. Było widać jak wiele to znaczyło dla naszych zawodników, ponieważ wizja zwycięstwa w tym meczu była bliżej niż kiedykolwiek.

Niestety, w 79 minucie po błędzie naszych defensorów, bramkę z główki strzelił napastnik gości i wynik znów był remisowy. Taki stan meczu utrzymał się już do końca, a więc obie ekipy dalej są niepokonane w tym sezonie. Po 14 kolejce Klasy A nadal pozostajemy na fotelu lidera, Advit zbliżył się do nas na 2 punkty, a my utrzymujemy naszą 4-punktową przewagę nad Victorią. Widzimy się już w ten piątek, kiedy to o 18:00 w Karczewie podejmiemy rezerwy V-ligowego Drukarza Warszawa, które to swój pierwszy mecz tej rundy wygrały. Zapraszamy do kibicowania!

MAZUR II KARCZEW 1:1 (0:0) VICTORIA II SULEJÓWEK

Bramki:
71' Włoch (rzut karny na nim)

Sobczak  - Jarzębowski, Kąkol (60.Kamiński), Łukasik, Ratajczak 23żk (50.Włoch 70żk), Retmaniak 44żk (46.Dąbrowski), Sadowski 94żk,  Sobków, Staszczuk, J.Trzaskowski 88żk (90.Suchecki), S.Trzaskowski (C) 94żk