AKTUALNOŚCIPrzed nami koleiny mimo bramki Zboiny
2024-04-20 Mazur Karczew Aktualności

Przed nami koleiny mimo bramki Zboiny

Po bezbramkowej 1.połowie w Markach, tuż po wznowieniu Mazur stracił gola "po długiej ladze do przodu". Potem mimo doprowadzenia do wyrównania przez Jana Zboinę, w 8.minucie doliczonego czasu Marcovia strzeliła zwycięską bramkę. Przegraliśmy dzisiaj z najsłabiej spisującym się wiosną zespołem w lidze, a sytuacja w tabeli się pogorszyła.
  • W wyjściowym składzie 3 zmiany na pozycjach kontuzjowanych Ksonza, Rotuskiego i Witkowskiego (ławka) - Szczepański, Kowalczyk i Staluszka
  • Początek bez ciekawych akcji.
  • 12' - Dobra kontra Marcovii ale spalony
  • 16’ - wrzutkę Piekuta łapie pewnie bramkarz
  • 19’ - dobra dwójkowa akcja Kowala z Kwaśniczko i strzał tego drugiego zablokowany
  • 20’ - rzut rożny dla Mazura bramkarz łapie
  • 22’ - faul w bocznej strefie na Szczepańskim
  • 23’ - dobra wrzutka z wolnego i obrońcy Marek w ostatniej chwili wybijają piłkę.
  • 25' - Rzut wolny dla Mazura z 18m
  • 26' - Kowal w mur, dobitka Grunta z 11 metra prosto w bramkarza
  • 31’ - rzut rożny dla Marek - niecelne dośrodkowanie
  • 33' - Rzut wolny dla Marek, wybity przez Grunta
  • 34’ - groźne dośrodkowanie Marek z różnego i Damian wybija
  • 38’ - rzut rożny dla Marek wybity przez naszych obrońców
  • 40’ - strzał Staluszki z 18 metra obok bramki
  • 45' - sędzia doliczył 2 minuty
  • 45+1' - Dośrodkowanie Kowala i niecelnie Grunt
  • Do przerwy 0-0. Lepsze sytuacje miał Mazur

• 49' - długa piłka za obrońców, strzał Żmudy w długi róg i 1:0 dla Marek
  • 52’ - Faul na Kwaśniczko w narożniku boiska i żółta dla przeciwnika.
  • 53' - Wrzutka Domina niecelna
  • 58' - Strzał Kwaśniczko z 16 m wysoko nad bramką
  • 60' - Kontuzja bramkarza Marek, w jego miejsce Paweł Błesznowski (exMazur)
  • 64' - Dośrodkowanie Marcovii łapie pewnie Damian
  • 66’ - zawodnik Marek wychodzi sam na sam, próbuje okiwać Damiana i kładzie się bez kontaktu - żółta kartka
  • 72' - Rzut rożny dla Marek pewnie łapie Damian
  • 75' - dobra akcja Mazura, wrzutka Pietrzaka i Waśniowski minimalnie obok bramki z 5 metra
  • 80' - Świetny rajd Zboiny, strzał po ziemi z 11 metra i mamy 1:1
  • 81' - Rzut rożny dla Marek 81’ - Pewnie wybite przez naszych obrońców
  • 82' - po wejściu Laskusa barkiem w plecy przeciwnika wolny dla Marcovii na wysokości pola karnego
  • 85' - strzał z wolnego MM wysoko nad bramką
  • 86' - kolejny strzał MM wysoko nad bramką
  • 90' - sędzia doliczył 8 minut
  • 90+2' - dobra wrzutka z wolnego i Damian broni strzał z 5 metrów
  • 90+8' - szok bramka na 2-1 - taka jak pierwsza, piłka za obrońców, wygrana przebitka i gol po długim
Po 3 porażkach z czołówką, przyszła 4. w Markach. Mamy na tą chwilę mniej punktów zdobytych wiosną (7), niż jesienią po 7.kolejkach. Oskar zrównał się z nami ich liczbą. Dla Marek to 1.wygrana w tym roku, podanie tej ekipie "tlenu" i wyrównanie bilansu meczowego z Mazurem.

Za tydzień domowy mecz z Ursusem, z którym jesienią przegraliśmy w bliźniaczy sposób jak dzisiaj z Marcovią.

Marcovia - MAZUR 2-1 (0-0)
Gol: 49.Żmuda, 98.Szczepocki - 80.Zboina (bez asysty)

Mazur: Cybulko - Zboina, Piekut 97żk, Gibas, Kwaśniczko (94.Łukasik) - Laskus (83.Włoch) , Bąk - Szczepański (69.Pietrzak), Kowalczyk (58.Waśniowski), Staluszka (58.Witkowski) - Grunt (76.Raszka)

Sędzia: Daniel Miller (Siedlce)