AKTUALNOŚCIKowal ratownik po raz trzeci
2024-06-14 Mazur Karczew Aktualności

Kowal ratownik po raz trzeci

W meczu o utrzymanie w Ożarowie Mazowieckim zremisowaliśmy 2-2 (0-1) z Błonianką. Autorem bramki wyrównującej był Marcin Raszka, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Filip Kowalczyk.

Ranga spotkania sparaliżowała oba zespoły i w 1.połowie gra toczyła się w środku pola. Niestety gospodarze szybko nas napoczęli. W 15' piłkę na poprzeczkę sparował Cybulko. Po chwili po wrzutce z kornera lisa pola karnego Zjawińskiego nie upilnował grający dzisiaj na stoperze Celin i Zjawa otworzył wynik spotkania. Do przerwy żadna ze stron nie stworzyła sobie okazji bramkowej.

Po wznowieniu zaatakowaliśmy. Po kontrze Zboina uderzył w środek bramki, po chwili Celiński próbował trafić z obrębu pola karnego, ale ustrzelił Grunta. Staszczuk centrostrzałem trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi w 55' Cybulko wygrał pojedynek sam na sam ze Śmiecińskim. Wreszcie doczekaliśmy się wyrównania w 64' Po długim wyrzucie z autu Patryka, faulowany Grunt przedłużył, a Raszka między nogami golkipera trafił do siatki.

NIestety remis utrzymałsięjedynie przez 5 minut. Po wrzutce z prawej strony dostawił tylko stopę Matwiejczuk i ponownie rywale prowadzili. Do końća walczyliśy o dobry wnik. W końcówce w ostatniej chwili piłkęPiekutowi wybił obrońca. W doliczonym czasie strzałRaszki odbił bramkarz na nogęKowalczyka, któy na raty doprowadził do remisu. Potem niestety szarżująćego na bramkę Pawkę ubiegł golkiper i wynik nie uległ już zmianie.

To 3.raz kiedy "Kowal" uratował nam remis w samej końcówce, tym razem pakując piłkę do bramki byłych kolegów. Wiadomość dobra jest taka, że walczymy wciąż o IV Ligę do końca, zła taka, że niestety nie wszystko zależy już od nas. Do utrzymania potrzebna będzie domowa wygrana za tydzień oraz jednocześnie brak wygranej Błonianki w Mszczonowie.

Błonianka Błonie - MAZUR 2-2 (1-0)
Gole: 15.Zjawiński, 69.Matwiejczuk - 64.Raszka (as.Grunt), 91.Kowalczyk

Mazur: Cybulko - Staszczuk, Piekut 87żk, Celiński 51żk, Kwaśniczko -Bąk - Zboina 56żk, Laskus (46.Raszka), Ksionz (72.Sobków 83 zk), Staluszka (36.Witkowski) -Grunt (72.Kowalczyk)

Sędzia: Jan Chmielak (Warszawa)